Super Bowl LVI Şampiyonu Los Angeles Rams Oldu!

Super Bowl LVI Şampiyonu Los Angeles Rams Oldu! | Korumalı Futbol Türkiye
Görsel, QuinceCreative tarafından Pixabay‘e yüklenmiştir.

Los Angeles Rams, 23’e 20’lik Final Skoru Çerçevesinde Cincinnati Bengals Karşısında Galip Gelerek Super Bowl LVI Şampiyonluğunu Elde Etti!

Dün gece Türkiye saati ile 2:30’da, Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinin kapasitesi özel etkinlikler için 100.240’a kadar yükseltilebilen SoFi Stadyumu’nda, 10-7’lik bir galibiyet serisi ile sezonu sürdürmüş olan Cincinnati Bengals ile 12-5’lik bir galibiyet serisi ile sezonu sürdürmüş olan Los Angeles Rams’in karşı karşıya gelmiş olduğu Super Bowl LVI maçının ve gecesinin şampiyonu belli oldu.

Öyle ki ilk yarıda pek de yüksek bir tempoda olmayan karşılaşma, Halftime Show etkinliğinde Dr. Dre, Snoop Dogg, 50 Cent, Eminem ve daha nice sanatçının sahne performansı sergilemesi sonrasında ikinci yarının özellikle son dakikalarına doğru daha da hareketlendi ve galibiyet Los Angeles Rams’in oldu!

Super Bowl LVI – Özet Genel Yorum

Ayrıca Rams çerçevesinde Matthew Stafford, Aaron Donald, Matt Gay ve Super Bowl LVI MVP’si seçilen Cooper Kupp gibi isimler oldukça göze çarparken Odell Beckham Jr’ın sakatlığı ise oldukça göz doldurdu.

Bengals’ta ise bu durum biraz daha farklıydı, öyle ki Ja’Marr Chase’in tek elle yaptığı yakalama neredeyse Touchdown’a çok yaklaşmışken; diğer yandan Bengals’ta daha çok göze çarpan isimler Evan McPherson, Tee Higgins ve Joe Burrow oldu.

Kategori: NFL

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir