Sheila Ford Hamp, Colin Kaepernick’i Destekliyor

Detroit Lions’un yeni sahibi olan Sheila Ford Hamp, Detroit Lions ve Colin Kaepernick arasındaki olası bir anlaşmayı destekleyeceğini dile getirdi. 

1963 yılında William Clay Ford Sr.’ın Detroit Lions’u almasıyla beraber neredeyse 80 yıl süren bir süreç boyunca Ford ailesinin elinde olan Detroit Lions, 2014 yılında William Clay Ford Sr.’ın ölümüyle beraber Martha Ford’un yönetimine geçmişti.  

2014 yılından bu yana Detroit Lions’un sahipliğini ve yöneticiliğini yapan Martha Ford, geçtiğimiz saatlerde istifa ettiğini açıklamıştı. 

Resmi bir açıklama yaparak istifasını bildiren Martha Ford; kızı Sheila Ford Hamp’ın artık Detroit Lions’un sahibi olacağını ve takımın geleceğinde onun kararlarının etkili olacağını belirtmişti. 

“Ailemizin, Detroit Lions ve Ulusal Futbol Ligi ile ilişkilendirilmesi büyük bir onurdu. Eşim ve ben neredeyse 6 yıl önce ele aldığımız bu aile geleneğine artık  Sheila’nın yol göstereceğini bildiriyor ve memnun olduğumuzu dile getiriyoruz. Sheila’nın üstün liderlik sağlayacağı ve rekabette mükemmelliğiyle beraber topluma olan bağlılığı oldukça açıktır.”  

Colin Kaepernick NFL'e Geri Dönebilir | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved. This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Detroit Lions’un yeni sahibi olan Sheila Ford Hamp ise bir konferans esnasında;  

“Koçlarımız ve genel müdürümüz onu getirmenin iyi bir fikir olduğunu düşünürse, bunu tamamen destekleyeceğim.” Sözlerini kullanarak;

2016’da milli marş esnasında polis vahşeti ve sosyal adaletsizliğe karşı bir eylem gerçekleştirmek adına diz çöktüğü için ligden uzaklaştırılan Colin Kaepernick’in Detroit Lions ile imzalaması olası olan bir anlaşmayı destekleyeceğini dile getirdi.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir