Roger Goodell: “Ya Ben George Floyd Olsaydım?”

George Floyd” by Chad Davis is licensed under CC BY-SA 2.0 Generic License.

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, bugün yaptığı bir açıklamada; geçtiğimiz günlerde ırksal adaletsizlik ve George Floyd’un öldürülmesi üzerine bir protesto videosu yayınlayan NFL oyuncularına olan desteğini bildirdi.  

Roger Goodell, oyuncuların ırkçılık konusundaki daha önce söylediği sözleri dinlemeyerek hata ettiklerini söyledi.  

Goodell, yaptığı açıklamada; “NFL olarak oyuncularımızı daha önce dinlemeyerek hata yaptığımızı kabul ediyoruz. Herkesi konuşması için cesaretlendiriyor ve barışçıl bir şekilde protestolarını yapmaları için davet ediyoruz. Siyahi hayatı önemlidir.” sözlerini kullandı. 

Ayrıca Goodell; başta George Floyd, Breonna Taylor ve Ahmaud Arbery olmak üzere bu zamana kadar polis vahşetine kurban giden tüm insanların ailelerine de baş sağlığı diledi.  

Roger Goodell: “Sizlerle Beraber Protesto Ediyorum.”

Irkçılığa maruz kalmak konusunda endişe sahibi olan her oyuncuyla bireysel olarak görüşüleceğini açıklayan Goodell; oyuncuların içlerinin rahat olması konusunda da sözler sarf etti.  

“Biz NFL, ırkçılığı ve siyahi insanlara olan sistematik baskıyı kınıyor ve NFL oyuncularını daha önce dinlemediğimiz için yanlış olduğumuzu kabul ediyoruz.

“Herkesi barışçıl bir şekilde konuşmaya ve protesto etmeye teşvik ediyoruz. Ben şahsi olarak sizlerle beraber protesto ediyorum ve bu ülkede çok ihtiyaç duyulan değişimin bir parçası olmak istiyorum. “

“Siyahi oyuncular olmasa ulusal futbol ligi olmazdı. Daha iyi ve daha birleşik bir NFL ailesi için; yüzlerce yıllık sessizliği, eşitsizliği ve baskıyı dinliyoruz, dinliyorum. Ayrıca seslerini yükselten oyunculara ve diğer vatandaşlarımıza da ulaşacak ve destek olacağım.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir