Pac-12, Faaliyetlerine 6 Kasım’da Başlayacak

Big Ten’den sonra faaliyetlerini başlatma kararı alan bir diğer kolej futbolu konferansı ise Pac-12 oldu.  

Covid-19 sebebiyle erteledikleri faaliyetlerini 23 Ekim’de başlatma kararı alan Big Ten konferansından sonra geçtiğimiz saatlerde Pac-12’de faaliyetlerini ilerleyen dönemlerde başlatacağını duyurdu. 

Yapılan açıklamada konferans faaliyetlerinin başlangıç tarihi olarak 6 Kasım dile getirildi.  

Konferans tarafından yapılan açıklama ile birlikte 6 Kasım’da başlayacak olan sezonun 7 maçtan oluşacak olan bir sezon olacağı bildirildi.  

Oregon State Beavers - Pac-12 | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By osubeaver2000 / CC-BY

Pac-12 CEO Grup Başkanı ve Oregon Üniversitesi Başkanı Michael Schill, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şu sözleri dile getirdi;  

“Öğrenci sporcularımızın ve Pac-12 sporlarına bağlı olanların sağlığı ve güvenliği bizim rehber ışığımız ve bir numaralı önceliğimiz olmaya devam ediyor. CEO Grubumuz, sağlık ve güvenlikle ilgili gelişen bilgi ve veriler hakkında paydaşlarla kapsamlı istişare de dahil olmak üzere bugünün kararına, ölçülü ve düşünceli bir yaklaşım benimsemiştir.” 

Pac-12 Konferans Hakkında Daha Fazlası 

Pac-12 Futbol, 2020 İçin Konferans Dışı Oyunları İptal Etti 

Pac-12 Futbol, 2020 İçin Konferans Dışı Oyunları İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye

 
NCAA Futbol organizasyonlarından biri olan Pac-12, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklamayla beraber; covid-19 pandemik salgını nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarından dolayı her dalda 2020 sezonu için oynanacak olan konferans dışı oyunları iptal ettiğini duyurdu!   

Konferans tarafından yapılan açıklamada ise konferans dışı oyunların iptali şu sebeplerle detaylandırıldı.   

“Son zamanlarda olumsuz yönde eğilim gösteren bir dizi sağlık ve güvenlik göstergesi; maçları oynatmak için yeterli pozitif veri sağlanana kadar, 2020 sezonunda oynanacak olan tüm konferans dışı oyunlar ertelendi.” 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir