Nick Saban, Covid-19’la Savaşmaya Devam Ediyor

Alabama Crimson Tide’ın Baş Koçu Nick Saban Sezona Veda Etmiş Olabilir Mi?

7-0’lık bir skorla birlikte namağlup şekilde sezona devam eden Alabama Crimson Tide, yapmış olduğu bir açıklamayla birlikte; 16 Ekim tarihinde Covid-19’a yakalanarak kendini izole sürecine girmiş olan baş koçları Nick Saban ‘ın, 6 hafta içerisinde yaptırdığı 2. covid-19 testinin de pozitif olduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamalar çerçevesinde Baş Koç Nick Saban‘ın; NCAA CFB 2020 sezonunun en büyük maçlarından biri olan ve bu sene Alabama Crimson Tide ile Auburn Tigers arasında oynanacak olan Iron Bowl’a katılamayacağı da bildirildi.

Baş Koç Nick Saban ise bu konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şu sözleri dile getirdi;

“Bu sabah Covid-19 testimin pozitif çıktığı konusunda bilgilendirildim. Bu bir PCR testiydi ve önceki yanlış pozitif olan testten farklıydı. Şu anda virüsün gerçek bir belirtisi yok. Ateş, tat-koku kaybı ya da kas ağrısı yok.”

Konuyla İlgili Haber

Alabama Crimson Tide Stadyumu | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Matthew Tosh / CC-BY-SA

Alabama Crimson Tide HC Nick Saban Covid-19’a Yakalandı

27 Eylül tarihinde NFL’de baş gösteren ve birçok oyuncuyu saf dışı bırakmasının yanı sıra birçok takımın takım tesisini de kapattıran Covid-19 dalgasının yeni odak noktası NCAA oldu. 

Alabama Crimson Tide, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte, takımın baş koçu Nick Saban ’ın covid-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi.  

Alabama Crimson Tide baş koçu Nick Saban, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şu sözleri dile getirdi; 

“Bu öğleden sonra Covid-19 testimin pozitif olduğunu öğrendim. Hemen işten ayrılarak evde izole oldum. Şu anda covid ile ilgili herhangi bir semptomum yok ve teşhisi doğrulamak için başka bir PCR testi yaptım. Bugün saat 14:00’de takıma covid-19 testimin pozitif olduğunu bildirdi. Offensive Coordinator Steve Sarkisian, ben evde çalışırken kompleksteki hazırlıkları denetleyecek.” 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir