NFL Irkçılıkla Mücadeleye Maddi Destek Veriyor

NFL, yapmış olduğu bir son dakika açıklaması ile sistematik ırkçılığa karşı olan mücadelede maddi bir destekle yer aldığını bildirdi.  

Geçtiğimiz hafta ulusal futbol liginin oyuncuları tarafından yayımlanan “Ya Ben George Floyd Olsaydım?” replikleriyle dikkat çeken video, ligin de oyunculara kulak vermesini sağladı. 

NFL oyuncularının yapmış olduğu sosyal adalet çalışmaları doğrultusunda ulusal futbol ligi; bir sosyal adalet programını faaliyete geçirmişti.  

NFL, sosyal adalet programı çerçevesinde yapacağı faaliyetlere bir yenisini daha ekleyerek 250 milyon dolardan 10 sene boyunca periyotlu bir maddi desteği sağlayacağını taahhüt etti.  

Lig tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda sosyal adalet programına aşina olan ismi belirsiz bir kişi tarafından da bu sözler dile getirildi; 

“Bu süre zarfında değişim gördüğümüzden emin olmak için ne yapıyoruz, bu gerçek bir eylem sadece dolar değil.” 

“Yapacak daha çok iş var ve bu önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çözebileceğimiz kısa vadeli bir sorun değil.”  

Richard Sherman: "Bu Sefer Etki Daha Büyük Olacak" | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved. This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Colin Kaepernick ve diğer oyuncuların yaptığı faaliyetler olmadan bugün bulunduğumuz yerde olamazdık. Buradaki kilit nokta bu, oyuncularımıza kulak verdik. Onları daha fazla dinlememiz ve daha hızlı hareket etmemiz gerekiyordu.”  

Colin Kaepernick’in protesto ettiği şey doğrultusunda faaliyetler gerçekleştiren oyuncularımızı duyduk ve sosyal adalet platformunu harekete geçirdik. Oyuncular her zaman önemli bir rol oynadı. Onlar bu çabaların ve bu kampanyanın bir parçası.”  

“Colin Kaepernick’i yaptığımız işlerden bazılarıyla meşgul etmek harika olurdu. Gerçekten yaptığı iş oldukça etkili, onu bir şekilde bizim yanımıza almak harika olurdu. Bunu yapmaya istekliyiz.” 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir