NFL Gündem 14 Mayıs 2021

NFL Gündem Serisi İçin Günbegün kullanılan bu içeriğin tasarımı Korumalı Futbol Türkiye ekibi tarafından yapılmıştır. | Korumalı Futbol Türkiye

NFL Gündem 14 Mayıs 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 14 Mayıs’ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Wide Receiver Oyuncusu DaeSean Hamilton Yeni Sezona Veda Ediyor Olabilir

Denver Broncos2018’den bu yana kadroda forma giymekte olan 26 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu DaeSean Hamilton‘ı feragat etmek üzere planlamalar yaparken Hamilton’ın yeni sezon için beklenen kariyeri başlamadan bitti… mi?

Genç oyuncu, yayımlanan feragat haberinden bir gün sonrasında sakatlandı. Yapılan ilk raporlamalarda Hamilton’ın sakatlığının; Ön Çapraz Bağ Yırtığı olduğu vurgulandı.

Safety Oyuncusu Bobby McCain, Washington’a Katıldı

12 Mayıs 2021 tarihinde 29 yaşındaki Pro Bowler Offensive Tackle oyuncusu Charles Leno Jr.‘la 1 yıllık anlaşma imzalamış olan Washington Football Team, bununla birlikte bugün ise; 6 Mayıs 2021 tarihinde Miami Dolphins tarafından serbest bırakılmış olan 27 yaşındaki Safety oyuncusu Bobby McCain ile1 yıllık anlaşma imzaladı.

Denver Broncos, Ja’Wuan James ile Yollarını Ayırıyor

Denver Broncos, 13 Martı 2019’dan bu yana kadroda forma giymekte olan 28 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Ja’Wuan James‘le, oyuncunun bugünkü ameliyatının başarılı geçmesine karşın yaşadığı aşil tendonu sakatlığı sebebiyle yollarını ayırma kararı aldı.

James, 7 Mayıs 2021 tarihinde Non Football Injury listesine alınmıştı.

NFL’de Aşılanan Oyuncu ve Çalışanlara Maske Zorunluluğu Kalkıyor

NFL, gün içerisinde yapılmış olan açıklamalar çerçevesinde; takım tesislerinde bulunmakta olan oyuncu ve kademeli personellerden, -tam manada- Covid-19 aşısı olmuş bireylerin maske takma zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu.

NFL Gündem 14 Mayıs 2021 | Günün Geri Kalanında Hızını Alamayanlar

 • New England Patriots; 2021 NFL Draft‘ının 5. Round ve 177. sırasından seçmiş oldukları 20 yaşındaki Linebacker oyuncusu Cameron McGrone‘la çaylak anlaşması imzaladı.
 • Los Angeles Rams; 2021 NFL Draft‘ının 2. Round ve 57. sırasından seçmiş oldukları 21 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Tutu Atwell ile çaylak anlaşması imzaladı.
 • Seattle Seahawks, NFL Draft‘ta Undrafted olarak kalmış olan 13 oyuncuyla anlaşma imzaladı.
 • Miami Dolphins; 2021 NFL Draft‘ının 1. Round ve 6. sırasından seçmiş oldukları 22 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Jaylen Waddle ile çaylak anlaşması imzaladı.
 • Houston Texans, NFL Draft‘ta Undrafted olarak kalmış olan 3 oyuncuyla anlaşma imzaladı.
 • Dallas Cowboys, NFL Draft‘ta Undrafted olarak kalmış olan 13 oyuncuyla anlaşma imzaladı.
 • Minnesota Vikings; 2021 NFL Draft‘ta 4. Round ve 125. sıradan seçmiş oldukları 22 yaşındaki Safety oyuncusu Camryn Bynum, 1. Round ve 23. sıradan seçmiş oldukları 21 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Christian Darrisaw, 5. Round ve 168. sırada seçmiş oldukları 22 yaşındaki Tight End oyuncusu Zach Davidson, 5. Round ve 157. sıradan seçmiş oldukları 21 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Ihmir Smith-Marsette ile 6. Round ve 199. sıradan seçmiş oldukları 21 yaşındaki Defensive Tackle oyuncusu Jaylen Twyman‘la çaylak anlaşmaları imzaladı.
 • Denver Broncos, NFL Draft‘ta Undrafted olarak kalmış olan 11 oyuncuyla anlaşma imzaladı.
 • 10 Ocak 2021‘den bu yana Indianapolis Colts kadrosunda bulunmakta olan 24 yaşındaki Safety oyuncusu Roderic Teamer feragat edildi.
 • Philadelphia Eagles, NFL Draft‘ta Undrafted olarak kalmış olan 7 oyuncuyla anlaşma imzaladı.
 • Cincinnati Bengals 2019 NFL Draft‘ında Undrafted olarak kalmış oyunculardan biri olan 24 yaşındaki Quarterback oyuncusu Erick Dungey ve Tight End oyuncusu Cheyenne O’Grady ile anlaşma imzaladı.
 • Baltimore Ravens, 2021 NFL Draft‘ının 4. Round ve 131. sıradan seçmiş oldukları 22 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Tylan Wallace ile çaylak anlaşması imzaladı.
 • Green Bay Packers; 2021 NFL Draft‘ta 2. Round ve 62. sıradan seçmiş oldukları 22 yaşındaki Offensive Lineman oyuncusu Josh Myers, 4. Round ve 143. sıradan seçmiş oldukları 23 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Royce Newman, 5. Round ve 173. sıradan seçmiş oldukları Defensive Lineman oyuncusu Tedarrell Slaton, 5. Round ve 178. sıradan seçmiş oldukları Shemar Jean-Charles, 6. Round ve 214. sıradan seçmiş oldukları 23 yaşındaki Offensive Lineman oyuncusu Cole Van Lanen, 6. Round ve 220. sıradan seçmiş oldukları 21 yaşındaki Linebacker oyuncusu Isaiah McDuffie ile 7. Round ve 256. sıradan seçmiş oldukları 22 yaşındaki Running Back oyuncusu Kylin Hill‘le çaylak anlaşmaları imzaladı.
 • Buccaneers‘ın 1. Round seçimi olan Linebacker oyuncusu Joe Tryon ve Green Bay Packers‘ın Running Back oyuncusu Aaron Jones, bu haftaki çaylak mini kamplarında boy göstermeyecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir