Nasıl Daha İyi Amerikan Futbolu Oyuncusu Olunur?

Nasıl Daha İyi Amerikan Futbolu Oyuncusu Olunur? | Korumalı Futbol Türkiye

Nasıl Daha İyi Amerikan Futbolu Oyuncusu Olunur? | Daha İyi Amerikan Futbolu Oyuncusu Olmak İçin Tavsiyeler!

Nasıl Daha iyi bir Amerikan Futbolu oyuncusu olunur? Atletik Performansınızı nasıl arttırırsınız? Korumalı Futbol Türkiye, tüm bu sorularınızın cevabını derleyerek “Daha İyi Amerikan Futbolu Oyuncusu Olmak İçin Tavsiyeler!” yazısını sizlere paylaşıyor!

Tavsiyeler

1 – Takım antrenmanları dışında kişisel antrenmanlarınızı ihmal etmeyin, ekstra idmanlara vakit ayırın – Takım idmanlarına %100’ünüzü vermek, bu idmanların dışında ise kişisel olarak ekstra kondisyon, patlayıcılık, çeviklik, kuvvet ve ağırlık antrenmanları gibi antrenmanlar yapmak sizi çizginin dışında olan bir oyuncu yapmak yolunda ilerletecektir.

2- Takımınızın oyunlarına aşina olun – bu, daha sorunsuz oyun oynamaya ve daha az hataya yol açacaktır. Takım arkadaşlarınızla ve oynadığınız pozisyondaki oyuncularla bağlarınıza dikkat edin.

3- Kendinizi zihinsel olarak eğitin ve odaklanın – bu size gerçekten harika bir oyuncu olmanız için gereken avantajı sağlayacaktır. Mental olarak inanmak çok önemlidir.

4- Maçları izlemeyi ihmal etmeyin – izlemek, kişisel olarak uygulamak kadar önemli bir öğrenim yoludur. Büyüklerinizden ve önceki maçlardan öğrenin, profesyonel karşılaşmalar izleyin.

5- Popülariteye yönelik değil, pozisyonunuza göre antrenman yapın – Instagram’da gördüğünüz her paylaşıma inanmak yerine pozisyonunuzun ve takımınızın gerekliliklerini bilerek antrenman yapın, vücudunuzu iyi tanıyın ve hedefinizle özdeşleşin.

6- Esneme, Mobilizasyon ve Foam Roller antrenmanlarını ihmal etmeyin! – Bu tür antrenmanlar, toparlanmanız konusunda sizlere çok daha fazla yardımcı olacak ve sakatlıklarınızı indirgemede sizlere destek olacaktır. Bu tür antrenmanları ağırlık antrenmanları sonrasında planlamak sizler için iyi bir seçenek olabilir. Öyle ki sabah erken saatlerde yaptığınızda güne daha dinç bir şekilde başlamanıza, yatmadan önce yaptığınızda da ağırlık antrenmanı kaynaklı ağrılarınızı kısıtlama ve size iyi bir uyku çekmek konusunda çok güçlü faydaları olduğunu göreceksiniz.

7- Dinlenmenize önem verin – Amerikan futbolu diğer spor dallarından farklı olarak çok daha sert koşullarda icra edilen bir spor olması çerçevesinde vücudunuz kaliteli bir dinlenme sürecine ihtiyaç duyacaktır, bu çerçevede eğer ki normalin dışında vücudunuzun dinlenmeye çok daha fazla ihtiyaç duyacağı kalıtsal hastalıklara sahipseniz, bu duruma 2 kat dikkat etmeniz sizler için çok önemli olacaktır.

8 – Öğrenmeye açık olun – Koçlarınızdan, takımın eski oyuncularından, çevrenizde gördüğünüz büyüklerinizden, bu konu hakkında yazılan makalelerden ve videolardan öğrenmeye çalışın, dinleyin ve bunları not edin.

Korumalı Futbol Türkiye ekibi olarak bu yazımızda sizlere “Daha iyi Amerikan Futbolu Oyuncusu” olabilmek adına birkaç tavsiyede bulunduk, bu listede eksik gördüklerinizi bizlerle paylaşarak listeyi daha da geliştirmemize yardımcı olmayı ve gelecek nesillere bir bilgi kaynağı olmamızda bizlere destek olun!

Ayrıca Bakınız: Korumalı Futbol Türkiye

Ayrıca Bakınız: Kategori: Amerikan Futbolu Nedir?

Sosyal Paylaşımlar Medyası | Korumalı Futbol Türkiye
Sosyal Paylaşımlar Medyası | Korumalı Futbol Türkiye

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir