Larry Wilson Hayata Gözlerini Yumdu

NFL’in efsane isimlerinden bir diğeri olan Larry Wilson hayata veda etti.  

Uzun yıllar boyunca St. Louis Cardinals için çalışmış ve oldukça büyük emek sarf etmiş olan Pro Football Hall of Fame Safety Larry Wilson’ın 82 yaşındayken hayata gözlerini yumduğu açıklandı.  

Arizona Cardinals tarafından yapılan açıklamayla birlikte Hall of Fame başkanı ve CEO’su David Baker ise Larry Wilson için şu sözleri dile getirdi;  

Pro Football Hall of Famer Larry Wilson’ın vefatı ile oyun gerçek bir efsaneyi kaybetti. O sadece bu oyunu oynayan en iyilerden biri değil, aynı zamanda tanıştığım en hoş ve en kibar insanlardan biriydi. Bütün Pro Football HOF ailesi, Larry’nin vefatı için yas tutuyor. Düşüncelerimiz ve dualarımız eşi Nancy ve bütün ailesi ile birlikte. Onun mirasını sadece bir futbol oyuncusu olarak değil aynı zamanda da iyi bir adam olarak canlı tutacağız. Hall of Fame listesi bayrağı, o dinlenene kadar yarı kadroda dalgalanacak.”  

Larry Wilson – Kariyeri 

1960 NFL Draft’ın 7. round ve 74. sırasından St. Louis Cardinals tarafından seçilmesiyle başlayan profesyonel futbol kariyeri, burada geçirmiş olduğu 12 sene boyunca devam etti.  

Takım adına 12 sene boyunca sahaya çıkmış olan tecrübeli Safety oyuncusu Wilson, 1972’den sonra oyunculuk kariyerini sonlandırarak o zamana dek adına sahaya çıktığı St. Louis Cardinals takımında koç olarak kariyerine devam etmeye başladı.  

Bütün futbol kariyeri boyunca çeşitli pozisyonlarda St. Louis Cardinals (Arizona Cardinals) adına emek göstermiş olan tecrübeli oyuncu & koç, 2002 yılında; Arizona Cardinals’te Başkan Vekili olarak sürdürdüğü 8 yıllık işine noktayı koyarak emekliye ayrıldı.  

O, Amerikan Futboluna damga vurmuş olan ve gerçek bir miras bırakmış olan sayılı kişide biriydi. Onun mirasını yaşatacak ve ardında bıraktığı emekleri koruyacağız. Huzur içinde yatsın.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir