Jeff Okudah, Detroit Lions ile Çaylak Anlaşması İmzalıyor

Detroit LionsJeff Okudah ile çaylak anlaşması imzalayacaklarını bildirdi! 

Detroit Lions bugün yapmış olduğu bir açıklama ile beraber, 2020 NFL Draft‘ın 1. round ve 3. sırasından seçmiş olduğu Jeff Okudah ile çaylak anlaşması imzalayacaklarını duyurdu. 

Takım tarafından yapılan açıklamalarla beraber oyuncu ile yapılan görüşmeler doğrultusunda uzlaşmaya varılan anlaşmanın; dört yıl süreli olduğu ve NFL Draft’ta seçilen tüm anlaşmalarda olduğu gibi beşinci yıl seçeneğini de içerdiği açıklandı. 

Geçtiğimiz hafta D’Andre Swift ile çaylak anlaşması imzalamış olan Detroit Lions, Jeff Okudah ile imzalayacakları çaylak anlaşmasıyla beraber,; 2020 NFL Draft‘ta seçmiş olduğu 2. oyuncuyu da takımın bünyesine katmış oldu.

Jeff Okudah, Detroit Lions ile Çaylak Anlaşması İmzalıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Maize & Blue Nation / CC-BY

Jeff Okudah – Kolej Futbolu İstatistikleri 

Kolej Futbolu hayatını Ohio State Üniversitesi’nin Ohio State Buckeyes Futbol takımında 1 numaralı Cornerback oyuncusu olarak geçiren Okudah, 3 senelik kolej futbolu kariyeri boyunca;  

  • 64 Solo Tackle ve 19 Asist Tackle olmak üzere toplamda 83 tackle,  
  • 2 Fumble Recovered ve 1 Fumble Forced olmak üzere totalde 3 Fumble 
  • 18 Pas kesme  
  • 3 Interception 

İstatistiklerini elde etti. 2020 sezonunda katılmış olduğu 2020 NFL Draft’ın  1. round ve 3. sırasından Detroit Lions tarafından seçildi ve böylelikle oyuncunun Ulusal Futbol Ligindeki (NFL) profesyonel futbol hayatı da başlamış oldu.  

Oyuncu hakkındaki tüm istatistikler Wikipedia, Pro Football Refernce ve Sports Reference‘den alınmış olup oyuncu hakkındaki tüm bilgiler doğrulanmış ve resmidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir