Jarvis Landry, Rehabilitasyon Süreci Hakkında Konuştu

Geçtiğimiz sene kalça sakatlığı geçiren ve 20 Şubat 2020‘de ameliyat olan Jarvis Landry, rehabilitasyon süreci hakkında açıklama yaptı.

Jarvis Landry, geçtiğimiz sezonun başlarında kalçasından sakatlanmış ancak sezonun sonuna kadar devam etme kararı almıştı.

Kalçasından sakat olduğu şekilde maçlara çıkan oyuncu, hiçbir başlangıç kaçırmamasının yanı sıra 1.174 yarda 6 TD ve 83 yakalama istatistiklerini elde etti. Hatta Pro Bowl’a katıldı ve Super Bowl’da dahi medya röportajları gerçekleştirmek için sahada bulundu.

Geçtiğimiz sezon Cleveland Browns takımı, Odell Beckham Jr.‘ın core bölgesi (ABS) sakatlığının yanı sıra Jarvis Landry’nin de sakatlanmasıyla beraber oldukça zor bir sezon geçirmiş ancak buna rağmen 6-10’luk bir istatistik elde edip AFC Kuzey’de 3.’sü olarak sezonu sona erdirmişti.

Sezonun sona ermesinden sonra, ilk olarak 21 Ocak 2020 tarihinde Odell Beckham Jr. daha sonra ise 20 şubat tarihinde Jarvis Landry ameliyat olarak uzun bir rehabilitasyon sürecine girdi.

“Sahalara Dönüş Tarihim Ağustos Ayı Olabilir”

Landry, gazetecilere yapmış olduğu bir açıklamada rehabilitasyon sürecinin önceden planlanmış olduğunu ve Covid-19 salgınının NFL‘i daha fazla etkilememesi durumunda Ağustos ayında takım arkadaşlarıyla beraber sahada olmayı planladığını belirtti.

Landry, Associated Press aracılığyla yaptığı açıklamada;
Rehabilitasyon süreci oldukça iyi gidiyor. Açıkçası bu biraz zor, yani en zor kısmı da normalde yaptığım şeylere karantina dolayısıyla erişememem oluyor.”

“Şu anda rehabilitasyon programının biraz ilerlisindeyim ama şu anda en önemli şey gelecekte ne olacağı. Temmuz, Ağustos veya Eylül olsun, tam olarak ne zaman sahada olacağımı tahmin edemiyorum ama sahalara dönüş tarihim Ağustos Ayında olabilir.” Sözlerini ifade etti.

Ayrıca Jarvis Landry, bu rehabilitasyon sürecinde Odell Beckham Jr. ile iletişimde olduklarını ve birbirlerini motive ettiklerini açıkladı.

Odell Beckham Jr.‘dan ise kendi rehabilitasyon sürecinin nasıl geçtiği hakkında bir açıklama gelmedi.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir