Jameer Thurman Stampeders’a Geri Döndü

Calgary Stampeders Jameer Thurman’ı Tekrar Kadrosuna Kattı

Geçtiğimiz günlerde Defensive Back oyuncusu Royce “Rolls” Metchie ile uzatma anlaşması imzalayan 2018 Grey Cup şampiyonu Calgary Stampeders; 3 Ocak 2019 tarihinde serbest bıraktıkları Linebacker oyuncusu Jameer Thurman ‘ı tekrardan kadrosuna kattı.

Linebacker oyuncusu Thurman, 1 sene ve 17 gün sonra tekrardan Calgary’de olmanın heyecanını şu sözler ile ifade etti;

Calgary‘ye geri dönmekten dolayı heyecanlıyım, tekrardan bu adamlarla çalışmak ve başka bir şampiyonluk kazanmayı denemek için sabırsızlanıyorum. Bunu yapabileceğimize gerçekten inanıyorum.”

Takımın Başkanı ve Genel Müdürü olan John Hufnagel ise konuya ve Thurman‘a yönelik olarak şu açıklamalarda bulundu;

Jameer, Stampeders‘taki geçtiğimiz iki sezonda ligin en iyi defans oyuncularından biri olarak kendini kanıtlamış olan sağlam bir oyuncu. Onu Calgary‘de tekrar karşılamaktan çok memnunuz.

Jameer Thurman – Kariyer ve İstatistikler

2017 NFL Draft‘ında Undrafted olarak kalmış oyunculardan biri olan Linebacker oyuncusu Thurman, Draft dönemi sonrasıdna Calgary Stampeders’la bir anlaşma imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar 1’i CFL, 1’i NFL ve 1’i de XFL’de olmak üzere 3 takımın- Calgary Stamepders (x3), Chicago Bears*, DC Defenders- kadrosunda yer almış olan Linebacker oyuncusu Thurman, toplamdaki 2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 29 Solo Tackles
  • 3 Times Sacked
  • 3 Interceptions Thrown
  • 3 Fumbles Forced

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 35 maçta yer aldı.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir