Jacksonville Jaguars, Irksal Adaletsizliğe Karşı Çıkıyor

Jacksonville Jaguars oyuncuları bugün, George Floyd’un öldürülmesi ve ırksal adaletsizliğe karşı olan duygularını dile getirecek olan bir yürüyüş gerçekleştirdiler.  

Jacksonville Jaguars, takımın resmi Twitter hesabı üzerinden bu yürüyüşü;

“Pek çok Amerikalı için şimdi tam zamanı. Hiç bu kadar net olmamıştı” ve “bu sadece ileriye doğru atılan ilk adım” sözleri altında canlı yayın olarak paylaştı.  

Jacksonville Jaguars kadrosundan Wide receiver DJ Chark ve kicker Josh Lambo gibi isimlerin de aralarında bulunduğu birçok oyuncunun liderlik ettiği bu yürüyüşe; sivil halk da destek verdi.  

Üzerlerinde Black Lives Matter yazılı tişörtler ile bu protestoyu gerçekleştiren Jaguars oyuncuları, ırksal adaletsizlik karşısında seslerini duyurmak için oldukça büyük bir adım atmış oldu.  

Yürüyüşe katılamayan Quarterback Gardner Minshew gibi isimler ise bu protestoya olan desteklerini sosyal medya platformları üzerinden video paylaşımı yaparak dile getirdiler.  

Gardner Minshew, bu yürüyüş hakkında;  

“Bu takımda ve bu organizasyonda gerçek bir değişiklik yapmaya kararlı insanlarımız olduğuna inanıyorum. Bunun bir günde gerçekleşmeyeceğini ; şehrimize ve topluluğumuza adalet ve eşitliği getirmek için süreklilik gerektiren bir çaba olduğunun farkındayız.  

Jacksonville Jaguars’ın yanı sıra; Minnesota Vikings, George Floyd’un cenazesine katılarak: Detroit Lions ise Joique Belle tarafından düzenlenen Belle Isle Özgürlük Yürüyüşü’ne katılarak: ırksal adaletsizlik ve George Floyd’un öldürülmesine karşı olan protestoları destekledi.  

Aynı zamanda James Palmer tarafından yapılan bir açıklamada da Denver Broncos takımının; cumartesi öğleden sonra Colorado Eyaleti Meclis Binası’nda yer alacakları bildirildi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir