David Bakhtiari Sezona Veda Ediyor

Packers’ın Left Tackle Oyuncusu Bakhtiari, Ön Çapraz Bağlarından Sakatlandı

12-3’lük bir galibiyet serisiyle birlikte sezona devam eden Green Bay Packers’ın tecrübeli Left Tackle oyuncusu David Bakhtiari, takım antrenmanı esnasında ön çapraz bağlarından sakatlandı.

Sakatlığının ön çapraz bağ yırtığı olduğu düşünülen tecrübeli Left Tackle oyuncusu Bakhtiari’nin sezona veda etmesi bekleniyor.

David Bakhtiari – Kariyer ve İstatistikler

David Bakhtiari - Kariyer ve İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Photo by All-Pro Reels /CC-BY-SA

2013 NFL Draft‘ının 4. round ve 109. sırasından Green Bay Packers tarafından seçilmiş olan Offensive Tackle oyuncusu Bakhtiari; Draft dönemi sonrasında Green Bay Packers ile bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar Green Bay Packers adına sahaya çıkmış olan Offensive Tackle oyuncusu Bakhtiari, toplamdaki 8 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 1 Solo Tackle

İstatistiğini elde etmesinin yanı sıra;

  • 2018 NFL Top 100 (#91)
  • 2019 NFL Top 100 (#43)
  • 2020 NFL Top 100 (#62)
  • 2018 First Team All-Pro

Ödüllerini de elde etti ve 2016, 2019, 2020 Pro Bowl’ları da dahil olmak üzere toplamda 118 maçta yer aldı.

Green Bay Packers adına yeşil sarı ve beyazlar içerisinde sahaya çıkmış olduğu 8 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 118 maçta yer almış olan Offensive Tackle oyuncusu David Bakhtiari; bu 118 maçın her birinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir