Cameron Heyward; Pandemi Sürecinde Akıllı Olmalıyız

Pitsburgh Steelers’ın 9 sezonluk Defensive Tackle oyuncusu Cameron Heyward, bugün yapmış olduğu bir açıklamada covid-19 pandemisi sürecinde futbol oynamak hakkında değerlendirmelerde bulundu.  

Heyward, yapmış olduğu açıklamalarda “bu süreçte akıllı olmalıyız.” ifadeleriyle dikkat çekti.  

“Şu anda çalışıyorum, yani sadece hazırlanmaya çalışıyorum. Ancak bu süreçte ailemle görüşmeler yapmam ve eğer geri dönersem her türlü önlemi almam gerektiğinden emin olmalıyım. Ailem için doğru olanı yapmak zorundayım. Onları da kendim kadar tehlikeye atmadığımdan emin olmalıyım.” 

Geçtiğimiz günlere NFLPA, NFL oyuncularının temsilcilerine; futbol oyuncularının covid-19 riskleri kapsamında bilgilendirilmesini önerdiği bir bildiri yayınlamıştı. 

Yapılan bildiride şu cümleler yer aldı; “Her oyuncu, işe dönüş zamanı yaklaştığı bu süre boyunca bireysel olarak tıbbi durumların farkında olmalıdır.”  

“Her oyuncunun, kişisel tıbbi durumlar hakkında tam olarak bilgilendirilmesini istiyoruz. Bu şekilde oluşacak proaktif katılım, oyuncuların bu hedefe ulaşmasına yardımcı olacaktır. Oyuncular, bağlı oldukları kişisel doktorlarına; şahsi tıbbi geçmişleri ve bunun yanı sıra NFL oyuncusu olarak yaptıkları işler doğrultusunda covid-19 kapsamındaki risk faktörleriyle ilgili her türlü soruyu sormalıdır.”   

NFLPA: Oyuncular Covid-19 Konusunda Bilgilendirilmeli | Korumalı Futbol Türkiye

Bu bildiriyi kendisi de almış olan Cameron Heyward, aynı zamanda; yaptığı açıklamalar esnasında bu konu hakkındaki yorumlarını da dile getirdi.  

“Herkes bu konu hakkında daha fazla bilgi bulmaya çalışıyor çünkü futbola geri dönmek istiyorlar. Bu konuda çok akıllı olmalıyız bu bir veya iki gün içerisinde alınan bir karar değil. Her oyuncunun ve her ailenin bunu yaparken güvende hissetmesini sağlamalıyız.”  

Ayrıca Cameron Heyward, astım hastası olması sebebiyle sezona başlamadan önce 2020 sezonuna katılıp katılmayacağı hakkında aile üyelerine de danışacağını ve bu konu hakkında bir karar vereceğini dile getirerek sözlerini sonlandırdı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir