BC Lions Joel Figueroa ile Kontratı Uzattı

BC Lions Joel Figueroa’yla Uzatma Anlaşması İmzaladı

En son Ocak ayının başlarında Cornerback oyuncusu Marcus Sayles‘ı kadrosuna katarak gündeme gelmiş olan British Columbia Lions; uzun süreli bir sessizlikten sonra, son 2 sezondur aktif kadroda yer alan Offensive Tackle oyuncusu Joel Figueroa ile uzatma anlaşması imzaladı.

Offensive Tackle oyuncusu Figueroa, imzaladığı uzatma anlaşması sonrasındaki duygu ve düşüncelerini şu sözler ile dile getirdi;

“Bu sezonda sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum. Koç Campbell ve Neil McEvoy‘un bir araya getirdiği bu grupla birlikte kazanmak için büyük bir şansımız var.”

“Geçtiğimiz yıl birçoğumuz için zorlu geçti, ancak temelde, takım arkadaşlarımdan birkaçı ile çalışma şansı elde ettim ve O-Line kardeşlerim yeşil ışık yanacağı ve pedleri üstümüze giyeceğimiz zaman için beni motive ettiler.”

Joel Figueroa – Kariyer ve İstatistikler

2013 Draft‘ında Undrafted olarak kalmış oyunculardan biri olan Tackle oyuncusu Figueroa, 10 Nisan 2013 tarihinde Hamilton Tiger-Cats ile bir anlaşma imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar 3 takım -Hamilton Tiger Cats, Edmonton Eskimos, BC Lions- adına sahaya çıkmış olan Tackle oyuncusu Figueroa, 6 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 1 Reception
  • -3 Receiving Yards
  • 3 Solo Tackles

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra;

  • 2019 BC Lions Most Outstanding Offensive Lineman

Ödülünü de elde etti ve 78 maçta yer aldı.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir