Cardinals, John Lewis ‘i Fahri Kaptan ilan Etti

Sivil haklar aktivisti John Lewis, Arizona Cardinals’in fahri kaptanı oldu. 

Arizona Cardinals, geçtiğimiz saat içerisinde yapmış olduğu bir açıklama ile; sivil haklar aktivisti olan ve yaşamı boyunca oldukça büyük işlere imzasını atarak Temmuz ayının ortasında vefat eden John Lewis’i, yeni sezonun ilk haftasında takımın fahri kaptanı ilan etti. 

Takımın teknik direktörü Dan Quinn, yaptığı açıklamada sivil haklar aktivsti ve eski kongre üyesi John Lewis’i, Seattle Seahawks karşılaşmasında fahri kaptan olarak göstereceklerini dile getirdi. 

Quinn, ESPN aracılığıyla yaptığı açıklamada aldıkları kararı şu sözler ile ifade etti;  

“Kongre üyesi Lewis’in sadece Gürcistan üzerinde değil, genel olarak ülke üzerindeki etkisi açısından teşhiri, büyük bir mesele. “ 

Konuyla İlgili Daha Fazla Haber

NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor 

NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye
NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye

Sivil hakları hareketlerinin “kahramanı” John Lewis aramızdan ayrıldı.   

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sivil hakları hareketlerinin öncüsü ve “kahramanı” olarak bilinen John Lewis’in cuma günü 80 yaşında hayata gözlerini yumduğu açıklandı.   

Bir yandan Sivil hakları hareketlerinin öncülüğünü sürdüren Lewis, diğer yandan da pankreas kanseriyle büyük bir savaş içerisinde olan bir kahramandı. Ancak maalesef ki pankreas kanseriyle gerçekleştirdiği savaşta yenik düşerek hayatını kaybetti. 

Tıpkı dünyanın her yerindeki birçok kurum gibi NFL’de John Lewis’in vefatı üzerine taziyelerini ve yakınlarına başsağlığını dile getirdi.   

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, Lewis hakkındaki taziyelerini ve başsağlığı dileklerini; Twitter üzerinden yapılan bir açıklamayla ifade etti.   

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir