Willie Gay Jr. Super Bowl LV’da Oynamayacak

Willie Gay Jr. Sakatlığı Nedeniyle Super Bowl LV’da Forma Giyemeyecek

Kansas City Chiefs‘in Linebacker oyuncusu Willie Gay Jr. menüsküs yırtığını onarmak için ameliyata girecek ve bu süreç çerçevesinde; 7 Şubat 2021 tarihinde Raymond James Stadyumu’nda Tampa Bay Buccaneers – Kansas City Chiefs arasında gerçekleştirilecek olan Super Bowl LV‘da forma giyemeyecek.

Linebacker oyuncusu, bıçak altına yattıktan sonra 4 aylık bir rehabilitasyon süreci içerisine girecek. Oyuncunun 2021 sezonu için hazır olması öngörülüyor.

Çaylak Linebacker oyuncusu Gay Jr. 2020 sezonunda Kansas City Chiefs için 8’i başlangıç oyuncusu sıfatıyla olmak üzere 16 maçta forma giydi.

Willie Gay Jr. – Kariyer ve İstatistikler

2020 NFL Draft‘ının 2. round ve 63. sırasından Kansas City Chiefs tarafından seçilmiş olan Linebacker oyuncusu Gay Jr. Draft dönemi sonrasında Kansas City Chiefs ile bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar Kansas City Chiefs adına forma giymiş olan Linebacker oyuncusu Gay Jr. çaylak sezonu boyunca;

  • 3 Passes Defended
  • 1 Fumble Forced
  • 29 Solo Tackles
  • 10 Assist Tackles
  • 3 Tackles for Loss
  • 1 Quarterback Hit

İstatistiklerini elde etti ve 16 maçta yer aldı.

Linebacker oyuncusu Gay Jr. Kansas City Chiefs adına forma giymiş olduğu çaylak sezonu boyunca yer aldığı bu 16 maçın 8’inde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir