Washington Redskins ‘den FedEx’in Talebine Cevap

Washington Redskins: “Takımın ismi detaylı bir şekilde incelenecek.” 

Kargo ve lojistik hizmetleri yürüten dünyaca ünlü Amerika Birleşik Devletleri kuruluşlu olan FedEx şirketi, Washington Redskins takımının isminin değiştirilmesini talep ettiklerini açıklamıştı. 

Ayrıca yapılan bu açıklamalar doğrultusunda takımın 87 ayrı yatırımcısı ve hissedarının; Nike, FedEx ve PepsiCo ile olan anlaşmalarını rafa kaldırmak üzere; üç ayrı mektuba imza attığı ve Washington Redskins isminin değişmemesi dahilinde bu uygulamayı faaliyete geçirecekleri bildirilmişti. 

Washington Redskins’in yönetiminden bu talepler karşısında resmi bir cevap geldi. 

Redskins Yönetimi, yapmış olduğu açıklamada takımın isminin detaylı bir şekilde incelemeye tabi tutulacağını dile getirdi.  

Takım, yaptığı açıklamada;  

“Ülkemizdeki son olaylar ve topluluğumuzdan gelen geri bildirimler ışığında Washington Redskins’in takım adının kapsamlı bir incelemeden geçeceğini duyuruyoruz.” Sözlerini kullandı. 

Washington Redskins 'den FedEx'in Talebine Cevap | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Keith Allison / CC- BY- SA

Takımın sahibi Dan Snyder ise bu konuyu şu cümlelerle detaylandırdı; 

“Bu süreç, ekibin sadece tarihini ve franchise geleneğini değil aynı zamanda mezunlarımızı, organizasyonumuzu, sponsorlarımızı, Ulusal Futbol Ligi’ni ve yerel topluluktan gelen sahada ve saha dışında temsil etmekten gurur duyduğumuz girdileri de dikkate almasını sağlar.”  

NFL komisyon üyesi Roger Goodell’da yaptığı açıklamada, Washington Redskins’in gerçekleştireceği faaliyetin lig tarafından desteklendiğini dile getirdi.  

Roger Goodell, bu desteğini şu sözler üzerinden dile getirdi; 

“Son birkaç hafta içinde Dan Snyder ile sürekli görüşmeler yaptık ve bu önemli adımı destekliyoruz.”  

Washington Redskins’ten FedEx’in talebine yönelik gelen cevaplar doğrultusunda ise FedEx tarafından bu konu üzerine başka bir yorum daha dile getirilmedi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir