Washington Redskins, 49 Numaralı Formayı Emekliye Ayırdı | Korumalı Futbol Türkiye

Washington Redskins takımının 88 yıllık tarihi boyunca bu zamana kadar emekliye ayrılmış olan tek forma Sammy Baugh’un 33 numaralı formasıydı.  

Washington Redskins’in bugün yapmış olduğu bir açıklama ile 49 numaralı oyun formasını Bobby Mitchell uğruna emekli ayırdıklarını bildirdi. 

Hall of Famer Bobby Mitchell’in 49 numaralı forması, bugün yapılan açıklamayla beraber takım tarihinde emekliye ayrılan 2. forma oldu. 

Takım yapmış olduğu açıklamayla beraber Bobby Mitchell’in formasının gelecekteki bir ev maçında gerçekleşecek olan forma töreniyle beraber resmen emekli edileceğini bildirdi.  

5 Nisan 2020 tarihinde hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrılan Bobby Mitchell, aynı zamanda Washington Redskins’in ilk Afro-Amerikalı yıldızıydı.  

Washington Redskins, 49 Numaralı Formayı Emekliye Ayırdı | Korumalı Futbol Türkiye

Takımın sahibi Daniel Snyder konu hakkında şu sözleri ifade etti; 

“Bu onuru Bobby Mitchell’den daha fazla hak eden kimse yok. Bobby sadece takımımızın tarihinde değil, Ulusal Futbol Ligi’nde de en etkili oyunculardan biriydi. Sahada, takımın ön bürosunda ve toplulukta çok büyük etkisi olan biriydi ve birçok kişiye olan yardımsever çabalarıyla o; tanıdığım en büyük adamlardan biriydi.”  

Bobby Mitchell’in kızı Terri Mitchell ise yaptığı açıklamada babası ve babasının formasının emekli edilmesi hakkında; 

“Bu onur onun için dünya anlamına gelebilirdi. Heyecanlı, minnettar ve alçakgönüllüydü. Bir formanın emekli olması, bir sporcunun nihai olarak tanınmasıdır. Babam, birçok başarısıyla beraber bu tanınmayı hak eden harika bir aile babasıydı.” Cümlelerini ifade ederek sözlerine son verdi.  

Irkçı bir kurucusu olan Washington Redskins takımının ilk Afro-Amerikan yıldızı olma başarısını gösteren Bobby Mitchell, formasının emekliye ayrılmasıyla beraber nihai olarak tanınacak.  

Önceki makaleTampa Bay Buccaneers Oyuncuları Da Covid-19’a Yakalandı
Sonraki makaleNFLPA, Oyuncuların Gizli Antrenmanlarına Tepki Gösteriyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here