Washington Redskins, 49 Numaralı Formayı Emekliye Ayırdı | Korumalı Futbol Türkiye

Washington Redskins takımının 88 yıllık tarihi boyunca bu zamana kadar emekliye ayrılmış olan tek forma Sammy Baugh’un 33 numaralı formasıydı.  

Washington Redskins’in bugün yapmış olduğu bir açıklama ile 49 numaralı oyun formasını Bobby Mitchell uğruna emekli ayırdıklarını bildirdi. 

Hall of Famer Bobby Mitchell’in 49 numaralı forması, bugün yapılan açıklamayla beraber takım tarihinde emekliye ayrılan 2. forma oldu. 

Takım yapmış olduğu açıklamayla beraber Bobby Mitchell’in formasının gelecekteki bir ev maçında gerçekleşecek olan forma töreniyle beraber resmen emekli edileceğini bildirdi.  

5 Nisan 2020 tarihinde hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrılan Bobby Mitchell, aynı zamanda Washington Redskins’in ilk Afro-Amerikalı yıldızıydı.  

Washington Redskins, 49 Numaralı Formayı Emekliye Ayırdı | Korumalı Futbol Türkiye

Takımın sahibi Daniel Snyder konu hakkında şu sözleri ifade etti; 

“Bu onuru Bobby Mitchell’den daha fazla hak eden kimse yok. Bobby sadece takımımızın tarihinde değil, Ulusal Futbol Ligi’nde de en etkili oyunculardan biriydi. Sahada, takımın ön bürosunda ve toplulukta çok büyük etkisi olan biriydi ve birçok kişiye olan yardımsever çabalarıyla o; tanıdığım en büyük adamlardan biriydi.”  

Bobby Mitchell’in kızı Terri Mitchell ise yaptığı açıklamada babası ve babasının formasının emekli edilmesi hakkında; 

“Bu onur onun için dünya anlamına gelebilirdi. Heyecanlı, minnettar ve alçakgönüllüydü. Bir formanın emekli olması, bir sporcunun nihai olarak tanınmasıdır. Babam, birçok başarısıyla beraber bu tanınmayı hak eden harika bir aile babasıydı.” Cümlelerini ifade ederek sözlerine son verdi.  

Irkçı bir kurucusu olan Washington Redskins takımının ilk Afro-Amerikan yıldızı olma başarısını gösteren Bobby Mitchell, formasının emekliye ayrılmasıyla beraber nihai olarak tanınacak.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here