Vic Fangio Söylediklerinden Dolayı Üzgün Olduğunu Belirtti | Korumalı Futbol Türkiye

Denver Broncos baş antrenörü Vic Fangio, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu konuşma esnasındaki NFL’deki ırkçılık sözlerinden dolayı üzgün olduğunu belirtti. 

Fangio’nun Denver Broncos’un resmî web sitesi aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada bu konu hakkında şunları dile getirdi; 

“Dünkü yorumlarımı düşündükten ve bu sabah oyuncuların dediklerini dinledikten sonra NFL’de ırkçılık ve ayrımcılıkla ilgili söylediğim şeylerin yanlış olduğunu anladım. NFL’de geçirdiğim 33 yıl boyunca bu korkunç şeyleri kişisel olarak hiç yaşamamış olsam da birçok oyuncu, antrenör ve personel farklı bakış açıları olduğunu anlıyorum. Daha net olmalıyım ve bu konu hakkında üzgünüm.” 

“Hem NFL’de hem de toplumda çeşitlilik konusunda ve azınlıklara yönetim kurulu genelinde fırsatlar sağlamak için yapılacak çok iş var.” 

“Baş antrenör olarak, oyuncuları desteklemek için hem bireysel hem de toplu olarak dinlemeyi ve anlamlı bir değişim yaratmak için el ele çalışmayı dört gözle bekliyorum.” 

Vic Fangio Söylediklerinden Dolayı Üzgün Olduğunu Belirtti | Korumalı Futbol Türkiye
Vic Fangio, Denver Broncos

Vic Fangio tarafından dün yapılan açıklamadaki NFL bünyesindeki ırkçılık üzerine olan yorumları oldukça büyük ölçüde eleştirilmişti. 

Bu açıklamalar aynı zamanda Denver Broncos’un eski quarterback oyuncusu olan Chris Harris Jr.’ın da dikkatini çekmiş ve Harris; Twitter üzerinden Fangio’nun yapmış olduğu açıklamayla ilgili bir Tweet’e yanıt olarak “Kafam karıştı.”  İfadesini kullanmıştı.  

Hall of Fame baş atnrenörü Tom Dungy ise bu sabah ESPN aracılığıyla yapmış olduğu açıklamalarda Vic Fangio’yu hedef aldı. 

Tony Dungy; “Irkçılık hakkında sorun olmadığını söylemek, sanırım durumu gerçekten bilmiyor. “ 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here