Vic Fangio Söylediklerinden Dolayı Üzgün Olduğunu Belirtti | Korumalı Futbol Türkiye

Denver Broncos baş antrenörü Vic Fangio, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu konuşma esnasındaki NFL’deki ırkçılık sözlerinden dolayı üzgün olduğunu belirtti. 

Fangio’nun Denver Broncos’un resmî web sitesi aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada bu konu hakkında şunları dile getirdi; 

“Dünkü yorumlarımı düşündükten ve bu sabah oyuncuların dediklerini dinledikten sonra NFL’de ırkçılık ve ayrımcılıkla ilgili söylediğim şeylerin yanlış olduğunu anladım. NFL’de geçirdiğim 33 yıl boyunca bu korkunç şeyleri kişisel olarak hiç yaşamamış olsam da birçok oyuncu, antrenör ve personel farklı bakış açıları olduğunu anlıyorum. Daha net olmalıyım ve bu konu hakkında üzgünüm.” 

“Hem NFL’de hem de toplumda çeşitlilik konusunda ve azınlıklara yönetim kurulu genelinde fırsatlar sağlamak için yapılacak çok iş var.” 

“Baş antrenör olarak, oyuncuları desteklemek için hem bireysel hem de toplu olarak dinlemeyi ve anlamlı bir değişim yaratmak için el ele çalışmayı dört gözle bekliyorum.” 

Vic Fangio Söylediklerinden Dolayı Üzgün Olduğunu Belirtti | Korumalı Futbol Türkiye
Vic Fangio, Denver Broncos

Vic Fangio tarafından dün yapılan açıklamadaki NFL bünyesindeki ırkçılık üzerine olan yorumları oldukça büyük ölçüde eleştirilmişti. 

Bu açıklamalar aynı zamanda Denver Broncos’un eski quarterback oyuncusu olan Chris Harris Jr.’ın da dikkatini çekmiş ve Harris; Twitter üzerinden Fangio’nun yapmış olduğu açıklamayla ilgili bir Tweet’e yanıt olarak “Kafam karıştı.”  İfadesini kullanmıştı.  

Hall of Fame baş atnrenörü Tom Dungy ise bu sabah ESPN aracılığıyla yapmış olduğu açıklamalarda Vic Fangio’yu hedef aldı. 

Tony Dungy; “Irkçılık hakkında sorun olmadığını söylemek, sanırım durumu gerçekten bilmiyor. “ 

Önceki makaleDak Prescott Polis Eğitimleri İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak
Sonraki makaleDrew Brees, Ağır Eleştiriye Maruz Kalıyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here