UConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By K-SO Graphics /CC-BY

NCAA Division I Football Bowl Subdivision takımlarından UConn Huskies Football, 2020 sezonundan çekildi.  

University of Connecticut’un Amerikan Futbolu takımı olan UConn Huskies Football; geçtiğimiz saatlerde takım yönetimi tarafından yapmış oldukları bir açıklama ile covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle “takım olarak” sezondan çekildiklerini bildirdi.  

University of Connecticut Athletic Director Davd Benedict, yapmış olduğu açıklamada aldıkları kararı şu sözler ile ifade etti;  

“Devlet ve eyalet sağlık yetkililerinden rehberlik aldıktan sonra ve öğrenci olan futbol sporcularına danıştıktan sonra bu sezon sahada rekabet etmemeye karar verdik. Covid-19’un yarattığı güvenlik zorlukları; öğrenci olan futbol sporcularımızı kabul edilemez bir riske sokuyor.” 

UConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Eskiden Jacksonville Jaguars’ta görev almış olan ve şu anda UConn Huskies’in baş koçluğunu üstlenen Randy Edsall ise aldıkları kararı şu sözler ile dile getirdi;  

“Öğrenci olan futbol sporcularımızın endişelerini dinledik ve aldığımız bu kararın; sağlık, güvenlik ve onların refahı için en iyi karar olduğunu düşünüyoruz. Elde ettiğimiz bu boş zamanı, programımız dahilinde oyuncuları daha fazla geliştirmek için kullanacak ve kendimizi 2021 sezonuna hazırlayacağız.”  

Takım yönetimi tarafından yapılan bu açıklamayla beraber UConn Huskies, hem NCAA  Division I Football Bowl Subdivison takımları arasından hem de diğer division’lardaki  takımlar arasından; covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle yeni sezondan çekilen ilk takım sıfatını elde etmiş oldu.  

Önceki makaleDerek Carr: Kanıtlayacak Çok Şeyim Var
Sonraki makaleSaygun Ofluoğlu, BAU Lions’un Baş Koçu Oldu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here