UConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By K-SO Graphics /CC-BY

NCAA Division I Football Bowl Subdivision takımlarından UConn Huskies Football, 2020 sezonundan çekildi.  

University of Connecticut’un Amerikan Futbolu takımı olan UConn Huskies Football; geçtiğimiz saatlerde takım yönetimi tarafından yapmış oldukları bir açıklama ile covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle “takım olarak” sezondan çekildiklerini bildirdi.  

University of Connecticut Athletic Director Davd Benedict, yapmış olduğu açıklamada aldıkları kararı şu sözler ile ifade etti;  

“Devlet ve eyalet sağlık yetkililerinden rehberlik aldıktan sonra ve öğrenci olan futbol sporcularına danıştıktan sonra bu sezon sahada rekabet etmemeye karar verdik. Covid-19’un yarattığı güvenlik zorlukları; öğrenci olan futbol sporcularımızı kabul edilemez bir riske sokuyor.” 

UConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Eskiden Jacksonville Jaguars’ta görev almış olan ve şu anda UConn Huskies’in baş koçluğunu üstlenen Randy Edsall ise aldıkları kararı şu sözler ile dile getirdi;  

“Öğrenci olan futbol sporcularımızın endişelerini dinledik ve aldığımız bu kararın; sağlık, güvenlik ve onların refahı için en iyi karar olduğunu düşünüyoruz. Elde ettiğimiz bu boş zamanı, programımız dahilinde oyuncuları daha fazla geliştirmek için kullanacak ve kendimizi 2021 sezonuna hazırlayacağız.”  

Takım yönetimi tarafından yapılan bu açıklamayla beraber UConn Huskies, hem NCAA  Division I Football Bowl Subdivison takımları arasından hem de diğer division’lardaki  takımlar arasından; covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle yeni sezondan çekilen ilk takım sıfatını elde etmiş oldu.  

Önceki makaleDerek Carr: Kanıtlayacak Çok Şeyim Var
Sonraki makaleSaygun Ofluoğlu, BAU Lions’un Baş Koçu Oldu
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here