Sözleri Eyleme Dönüştürme Çağrısı- Troy Vincent | Korumalı Futbol Türkiye

NFL Network’ün Good Morning Football programına konuk olan Troy Vincent, NFL komisyon üyesi olan Roger Goodell’ın geçtiğimiz hafta yapmış olduğu açıklama hakkında minnettar olduğunu belirtti.  

Roger Goodell, hatırlarsanız geçtiğimiz hafta, NFL oyuncularının paylaşmış olduğu “Ya Ben George Floyd olsaydım?” replikleri ile dikkat çekilmiş olan video hakkında bir açıklama yapmıştı. 

Goodell, yaptığı açıklamada; “NFL olarak oyuncularımızı daha önce dinlemeyerek hata yaptığımızı kabul ediyoruz. Herkesi konuşması için cesaretlendiriyor ve barışçıl bir şekilde protestolarını yapmaları için davet ediyoruz. Siyahi hayatı önemlidir.” sözlerini kullandı. 

NFL’in futbol operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Troy Vincent – aynı zamanda ligin en yetkili Afrikan-Amerikan’ı – bugün yaptığı açıklamada sosyal platformları üzerinden paylaşımlar yapan oyuncularla gurur duyduğunu da söyledi. 

“Açıkçası bu bireyleri özellikle adlandırmak istiyorum çünkü onları adlandırmak çok önemli. Anquan Boldin, Malcolm Jenkins, Colin Kaepernick, Eric Reid, Chris Long, Kelvin Beachum, Michael Bennett, Kenny Stills. Bu oyuncuların üç ve dört yıl önce konuştukları şeydi. Sadece dinlemiyorduk ve onlar bunu söylemeye devam etti. Bükülmüş ve kıvrılmış mesajlar ile insanları politikaya enjekte ettiler. Bu bireyler, bu oyuncular, dikkatimize çekmeye çalışılan bu çabalara öncülük ediyorlardı.” 

Denver Broncos, Barışçıl Bir Protestoya Liderlik Etti | Korumalı Futbol Türkiye

Aynı zamanda Troy Vincent, oyuncuların sadece oyuncu ve eğlendirici olmasından ziyade ülke genelinde vokal liderler olarak görülmesi gerektiğini de belirtti.  

“Taraftarlar oyuncuya tezahürat yapmayı seviyorlar. Ancak formayı çıkardıklarında sessizleşiyoruz. Bu mümkün değil. Onlar başından beri meselelerin ne olduğu konusunda çok netlerdi, sadece dinlemedik.”  

“Sözlerimizi Eyleme Dönüştürüyoruz”

Ayrıca Troy Vincent, NFL oyuncuları tarafından yayınlanan videoyu desteklediğini belirtmesinin yanı sıra bir eylem çağrısı da yaptı. 

“Bu eylemi bir çözüme dönüştürmeliyiz. Sivil görüşmeler yapmaya devam edin.”  

“Hepimiz aynı şeyi istiyoruz. Açık olmak istiyoruz ve hepimiz adalet istiyoruz. Hayatın değerli olduğunu biliyoruz, açık olalım. Siyahi Yaşamlar Değerlidir hamlesi bir militan hareket olarak yanlış anlaşıldı. Hayır, sadece hayatımızın da önemli olduğunu bilmenizi istedik. Sanırım hepimiz buna katılıyoruz, bu militan bir hareket değil. Bu, mücadelelerimizin günlük olarak ne olduğunu duymakla ilgili. Birinin diğerinden daha önemli olduğuyla alakalı değil. Hayatımızın önemi var, şimdi eyleme geçelim. Facebook, Twitter ve hashtag’ler… Kelimelerimizi eyleme dönüştürüyor ve sizi bu sohbete davet ediyoruz.”  

Aynı zamanda Troy Vincent, son zamanda davranışları ve yorumları ile tepki çeken Drew Brees’i de affedeceğini bildirdi.  

Önceki makalePro Football Hall Of Fame, 10 Haziran’da Açılıyor
Sonraki makalePaul Rochester 81 Yaşında Vefat Etti
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here