Thomas Davis: NFL Oyuncuları Değişim Getiriyor | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights - Mike McCarn | AP This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Steve Wyche; Thomas Davis, Maya wiley ve JA Adande ile beraber NFL Total Acces’te çarşamba akşamı bir masa tartışması gerçekleştirdi.  

Tartışmanın temelinde NFL oyuncularının sosyal medya platformlarından yaptıkları paylaşımlar ve sosyal adaletsizlik karşısında yaptıkları diğer çalışmaların olaylara etkisinin olup olmadığı vardı.  

Thomas Davis, konuşma esnasında NFL oyuncularının değişim getirdiğine ve NFL’in onları dinlemesini sağladıklarını açıklamasının yanı sıra oyuncuların yaptıklarının bu olaylara etkisi olduğuna inandığını belirtti. 

“Bu adamların seslerini doğru bir şekilde kullandıklarını düşünüyorum. Her şey değişim yapmak uğruna bireyler yapmakla ilgili, oyuncular oluşturduğu video; NFL’i gerçekten dinlemeye zorladı.  

“Oyuncuları dinlediler çünkü oyuncular uzun süredir bir şeyler yapıp protesto etmek ve nasıl hissettiklerine dair duygu ve düşüncelerini dile getirmek istediler. “ 

“Dinlemeye başlıyorlar ve şimdi ulusal futbol liginde oyuncu olarak görmek istediğimiz bazı değişiklikleri görmeye başlayabiliriz.”  

NFL Oyuncularının Mesajı: "Ya Ben George Floyd Olsaydım" | Korumalı Futbol Türkiye

JA Adande ise şu sözler ile kendisini ifade etti.  

“İlk defa NFL MVP ve Super Bowl MVP oyuncuları siyahi. Bunlar daha önce görülmemiş zamanlar olsa da, sonucunda gerçek bir değişim olup olmayacağı sorusu devam edecektir.”  

Maya Wiley;  

“Kesinlikle değişim için büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bence ülkenin dikkatini çeken bu gösteriler kamuoyunu açıkça etkiledi.  

“İki haftadır süren bu protestolar Amerika’da hala bir ırkçılık ve ayrımcılık sorunu olduğunun anlanmasına yardımcı oldu.  Ve bence siyahi sporcular son birkaç yıldır bu farkındalığın artmasına yardımcı olmakta önemli bir rol oynadı.”  

Önceki makaleRichard Sherman: “Bu Sefer Etki Daha Büyük Olacak”
Sonraki makaleDarrell Henderson Sahalara Dönmeye Hazır
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here