Taylor Lewan Ön Çapraz Bağlarını Yırttı | Korumalı Futbol Türkiye
Background Photo By Casey Fleser /CC-BY Taylor Lewan Photo By Chipermc / CC-BY-SA

Taylor Lewan için beklenen açıklama geldi.  

Geçtiğimiz saatlerde gerçekleşen ve Tennessee Titans’ın galibiyetiyle sonuçlanmış olan Tennessee Tittans – Houston Texans maçında dizinden sakatlanarak saha dışına alınan Left Tackle oyuncusu Taylor Lewan’ın sakatlığına teşhis konuldu.  

Bir MRI testi yapıldıktan sonra oyuncunun sakatlığının beklenildiği üzere Ön çapraz bağ yırtılması (Torn ACL) olduğu tespit edildi.  

Left Tackle Lewan ise konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada şu sözleri dile getirdi; 

“Benim için üzülmeyin, bu rehabilitasyonu bir profesyonel gibi halledeceğim ve her zamankinden daha iyi olarak geri döneceğim.”  

Eğer işler beklendiği gibi gitmezse Tennessee Titans’ın Left Tackle oyuncusu Taylor Lewan’da tıpkı Pittsburgh Steelers’ın Linebacker oyuncusu Devin Bush gibi sezona erkenden veda etmek zorunda kalabilir. 

Taylor Lewan – Kariyer ve İstatistikler 

Taylor Lewan - Kariyer ve İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Maize & Blue Nation / CC-BY

2014 NFL Draft’ın 1. round ve 11. sırasından Tennessee Titans tarafından seçilmiş olan Offensive Tackle oyuncusu Lewan, Draft dönemi sonrasında Tennessee Titans ile; 4 yıl süreli, 11,48 milyon dolar değerinde olan %100 garantili ve +6,67 milyon dolar imzalama bonusu içeren bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı. 

Bu zamana kadar Tennessee Titans adına sahaya çıkan Offensive Tackle  oyuncusu Lewan, toplamdaki 7 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 1 Pass Targets 
  • 1 Receptions 
  • 1 Receiving Touchdowns 
  • 1 First Downs Receiving 
  • 1 Fumbles Recovered 

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra;  

  • 2014 NFL All-Rookie Team 
  • 2017 NFL Top 100 (#72)  
  • 2018 NFL Top 100 (#78) 
  • 2019 NFL Top 100 (#77)  

Ödüllerini de elde etti ve 2016, 2017, 2018 Pro Bowl’ları da dahil olmak üzere toplamda 90 maçta yer aldı. 

7 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 90 maçta yer almış olan Offensive Tackle oyuncusu Lewan; bu 90 maçın 85’inde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleRoundup: Leonard Fournette Neden Packers Maçında Yoktu?
Sonraki makaleMiles Sanders Bir Süre Sahaya Çıkmayacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here