Stephen Ross Irkçılıkla Mücadele İçin $13 Milyon Bağışlıyor

Miami Dolphins’in sahibi olan Stephen Ross bugün yaptığı bir açıklamayla beraber ırkçılıkla mücadele kapsamında 13 milyon dolar bağışlayacağını dile getirdi. 

Sporu kullanarak sistemik ırkçılıkla mücadele etmek ve bu faaliyet ile ulus genelinde birleşimi hedefleyen RISE’ın da kurucusu olan Stephen Ross, 13 milyon dolarlık bir maddi desteği taahhüt etti.  

Yapılan açıklamalarla beraber 12.000’den fazla öğrenci, sporcu, antrenör ve personelin ırksal adaletsizliğe karşı durmak ve sosyal adaleti savunmak kapsamında ırklar arası ilişkilerinin geliştirildiği açıklandı.  

RISE kurucusu S. Ross, yaptığı açıklamalar doğrultusundaki 13 milyon dolarlık maddiyatın RISE bünyesinde kullanılacağını söyledi. Bu maddiyatla beraber; 2015’deki kuruluşundan bu yana RISE bünyesindeki toplam fonun 30 milyon dolara çıkartıldığı da bildirildi.  

Ross, yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi; 

“Detroit’te büyürken ırkçılığın topluluğumuzu parçalamak, hayatları yok etmek için yaptığı şeyleri gördüm. Şimdi her zamankinden daha fazla bir şekilde misyonumuz doğrultusunda çalışmalıyız.” 

Miami Dolphins, Hard Rock Stadyumu'nda Hafta İçi Her Gün 1000 Yemek Verecek.
Miami Dolphins, Hard Rock Stadyumu’nda Hafta İçi Her Gün 1000 Yemek Verecek.

NFL Futbol Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Troy Vincent ise Ross’un yapmış olduğu çalışmalar hakkında şu sözleri dile getirdi. 

“Bu ulusal huzursuzluk döneminde, birçok kişi çözümün bir parçası olmaya adım attı. Stephen ise, zamanını, kaynaklarını ve vizyonunu yıllardır olduğu gibi lider bir şekilde ve ırkçılığa son verme konusunda sarsılmaz bir kararlılık doğrultusunda kullandı.  

Golden State Warriors’un forvet oyuncusu Draymond Green’de, Stephen Ross ve onun çalışmaları hakkında konuşmayı ihmal etmedi.  

“2015 yılında Stephen ve ben bir konuşma yaptık. İkimizde ırkçı doğmadık ve genç kuşağı da bu şekilde eğitmemiz gerektiğine karar verdik.” 

“İşte o zaman Stephen’ın RISE’ı kurduğu ve benim de ona katıldığım zamandı.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir