Sky Judge Teklifi Geri Çekildi

Sky Judge Teklifi Geri Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
2009 NFL Black Logo” by Michael Tipton is licensed under CC-BY-SA 2.0 Generic License.

Oyundaki asayişi sağlamakta yardımcı olmak için toplantıda sunulacak olan Sky Judge önerisi, 28 Mayıs’taki sanal lig toplantısı öncesi ani bir şekilde geri çekildi.

Geçtiğimiz hafta Baltimore Ravens ve Los Angeles Chargers tarafından oyuna sekizinci bir hakem olarak sky judge eklenmesi önerisi sunulmuştu.

Daha sonra ise bu önerinin 28 Mayıs‘ta gerçekleşecek olan sanal lig toplantısında oylanacağı ve sonuçlar doğrultusunda bazı düzenlemelerin olabileceği bildirilmişti.

Ancak bugün NFL Network‘ten Tom Pelissero‘nun yaptığı bir habere göre her iki takımın da Sky Judge önerisi ani bir şekilde geri çekildi.

Baltimore Ravens ve Los Angeles Chargers takımları tarafından sunulacak olan önerilerin ilki sekizinci bir oyun yetkilisi olarak bir kabin hakemi eklemek olurken ikincisi ise karar kadrosuna yardımcı olmak için kıdemli bir teknoloji danışması eklemekti.

Ancak maalesef, öne sürülen bu teklifler yarın gerçekleştirilecek olan sanal lig toplantısı öncesinde aniden geri çekildi ve bu konuda hiçbir açıklama belirtilmedi.

Tom Pelissero‘nun bu konuda yaptığı yoruma göre ise, uzun süredir gündemde olan Sky Judge önerisi, 2020 sezonunun sonunda tekrardan gündeme gelebilir.

Yapılan son açıklamalara göre NFL sahipleri, yarınki lig toplantısında; sunulan diğer tekliflere oy verecek ve ligin geleceğindeki değişikliklere karar verecekler.

Ayrıca şunu da söylemeliyiz ki bir teklifin kabul görmesi için komisyonun %75’inden fazlasından yani en az 24 kişiden onay alması gerekiyor.

Yani sadece iki takım tarafından sunulan ve uzun süredir gündemde olmasına rağmen istenilen düzeyde rağbet görmeyen bu teklifin onaylanma ihtimali oldukça düşüktü.

Son Güncelleme; 20 Haziran 2021 / Görsel İçerik & SEO Güncellemesi

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir