Saygun Ofluoğlu, BAU Lions'un Baş Koçu Oldu | Korumalı Futbol Türkiye
Logo by Bahcesehir Lions Football / Insagram Account - All Rights Belong to Bahcesehir Lions Football Stadium Background photo by Josh Hallett / CC-BY-SA

Türkiye’nin en başarılı Amerikan futbolu koçlarından biri olarak bilinen  Saygun Ofluoğlu,  Bahçeşehir Lions Football’un baş koçu oldu.  

Hem Twitter hem de Instagram üzerinden Bahçeşehir Lions ve Saygun Ofluoğlu’nun resmi hesaplarından eşzamanlı olarak kamuoyuna duyurulan haber Türkiye Korumalı Futbol Ligi’nin gündemine bir boma gibi oturdu. 

Korumalı Futbol Milli Takımımızın defans koordinatörlüğünü yapmakta olan başarılı koç Saygun Ofluoğlu, bugün yapmış olduğu açıklama ile Koç Rams’ten sonraki kariyerinde Bahçeşehir Lions’un baş koçu ve Bahçeşehir Üniversitesi Korumalı Futbol Departmanı Branş Sorumlusu olarak görev yapacağını bildirdi. 

Koç Ofluoğlu, Instagram aracılığıyla paylaşım yaptığı haberde yeni takımı olan BAU Lions’a baş koç olarak katılmasını şu sözler ile ifade etti;  

“Bu sene ve umarım uzun bir süre BAU Lions’un başında sahaya çıkacağım. Öncelikle bana güvenen Bahçeşehir Üniversitesi’ne ve bugünlere gelmeme yardımcı olan Koç Rams’e  teşekkür ederim. Yurtiçi ve yurtdışı tekliflerini sunan, projelerini anlatan bütün takımlara da ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Son kararım olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde çalışmak istediğime ve bir süre pro lige ara vermem gerektiğini hissettim. Bu süreçte BAU Lions ve Milli Takım ile ilgilenip, kalan zamanımı kendime ayıracağım. Desteklerini esirgemeyen herkesi öpüyorum. #nextchapter #golions ps: aslan en sevdiğim hayvandır.”  

Saygun Ofluoğlu – Kariyeri  

Saygun Ofluoğlu, BAU Lions'un Baş Koçu Oldu | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Bahcesehir Lions Football / Insagram Account – All Rights Belong to Bahcesehir Lions Football

2004 yılında arkadaşlarıyla kurduğu Koç Rams’te 13 yıl forma giyen Ofluoğlu; 2017 yılında oyunculuk kariyerini sonlandırdı. 

2017 Sezonunda; John Alexander Booker yönetiminde Türkiye Şampiyonluğu ve Orta Avrupa Futbol Ligi ikinciliği yaşayan Koç Rams’in ofansif koordinatörlüğü görevini üstlendikten sonra, 2018 yılında John Alexander Booker’ın yerine geçerek takımın baş antrenörü olarak görev almaya başladı.

Koç Rams takımında başlayan koçluk kariyeri ve başarılarına;  

  • 4 sene üst üste Türkiye Profesyonel Ligi Şampiyonluğu 
  • Üniversiteler 1. Ligi Şampiyonluğu 
  • IFAF Final-Four 
  • CEFL 2’nciliği 
  • TR U-19 Ligi Şampiyonluğu  

Gibi sayısız başarıyı sığdırmış olan Ofluoğlu; aynı zamanda şu anda Korumalı Futbol Milli Takımımızın defans koordinatörlüğünü de üstlenmekte olup, 05.08.2020 tarihi itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi’nin BAU Lions Football takımında baş koç ve BAU Korumalı Futbol Departmanı’nda Branş Sorumlusu olarak görev almaya başladı.  

Önceki makaleUConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi
Sonraki makaleAlbert Wilson 2020 Sezonunda Oynamayacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here