Roosevelt Taylor Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye

Chicago Bears‘ın eski star oyuncularından Roosevelt “Rosey” Taylor, bugün hayata gözlerini yumarak 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Oyuncunun ölüm haberi, geçtiğimiz saatlerde Chicago Bears tarafından doğrulandı.

New Orleans doğumlu olan Roosevelt Taylor, Grambling State Üniversitesi‘nden mezun olmuş ve 1961’de Chicago Bears’a katılarak NFL serüvenini başlatmıştı

Chicago Bears‘ta oynadığı kariyeri boyunca hiçbir oyunu kaçırmamış olan Taylor, kariyerinin ilk sekiz sezonundaki 112 maçın 102’sinde başlangıç oyuncusu olarak yer almıştı.

1969’da yaz sezonu transferlerinde San Fransisco 49ers‘a geçen Taylor, 1971’e kadar San Fransisco 49ers‘ta oynadıktan sonra Washington Redskins‘de kısa bir süre geçirerek kariyerine son verdi.

Roosevelt Taylor Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Roosevelt Taylor, Chicago Bears

Ballhawk yetenekleriyle tanınan Taylor;

  • 1963 NFL Şampiyonluğu
  • 1963, 1968; 2x Pro Bowl
  • 1963 First-Team All-Pro
  • 1964, 1965 2x Second-team All-Pro
  • 1963 NFL Interceptions Lideri

Başarılarını elde etmiş ve Gelmiş Geçmiş En iyi 100 Chicago Bears Oyuncuları‘ndan biri olmuştu.

Roosevelt Taylor‘un oğlu Brian‘da babası gibi bir futbolcu olmuş ve kısa süreli NFL kariyerinde babasının izinden giderek Chicago Bears‘ta oynamıştı.

11 senelik amerikan futbolu kariyerinde Roosevelt Taylor, her birimizin gönlünde taht kurmayı başarmıs ve NFL’in sevilen oyuncuların biri haline gelmişti.

82 yaşında bugün hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrılan NFL‘in star oyuncularından Roosevelt Taylor‘un ailesine başsağlığı ve kendisine rahmet diliyoruz. O, NFL ve bizim için tarihte oldukça büyük bir anı olarak kalacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here