Robert Kraft, Super Bowl Yüzüğünü 1,025 Milyon Dolara Sattı.

New England Patriots takımının sahibi Robert Kraft, açık arttırmada Super Bowl LI yüzüğünü 1.025 milyon dolara sattı.

Super Bowl LI, 10 ayar beyaz altın ve 283 pırlanta içeren şimdiye kadar oluşturulmuş en büyük şampiyona yüzüklerinden biriydi.

İki hafta önce All In Challenge müzayedesinde sunduğu ve 75.000$‘dan açık arttırmaya çıkan Super Bowl LI yüzüğü, iki haftanın sonunda bugün en büyük miktarı teklif eden kişiye gitti.

1.025 milyon dolar ödeyerek yüzüğe sahip olan ismi belirsiz kişi, anı zamanda Foxborough’daki Gilette Stadyumu’na Kraft’ın özel uçağı ile seyahat ederek Robert Kraft‘ın ofisinde onunla görüşme şansının da sahibi oldu.

Robert Kraft, bu yüzüğü seçmesinin nedeninin, Super Bowl LI yüzüğünün; Patriots’un 28-3’lük tarihi geri dönüşünün sembolü ve Covid-19 sonrası iyileşme sürecinin de temsilcisi olduğunu açıkladı.

Ayrıca yardıma muhtaç çocuklar ve yaşlılar ile çalışanlara yardım amaçlı kurulan bağış sitesinin de 45 milyon dolarlık bir getiri sağladığını açıklayarak covid-19 çerçevesindeki yardım kampanyalarına bağışları desteklediğini bildirdi.

“Sağlık Çalışanlarına Destek İçin Değerli Bir Şey Vermek İstedim.”

Ayrıca Robert Kraft yüzüğün satılması hakkında;

“Şu anda neler olup bittiğini düşündüm ve sağlık çalışanlarımızı desteklemek için oldukça değerli bir şey vermek istedim.” Sözlerini kullandı.

All-in Challenge organizatörleri ise organizasyon ve müzayedeler hakkında;

“Amerika’daki ailelerin çoğu işsiz, çocuklar okula gitmiyor, birçoğu gelirlerini kaybetme riski altında, bu yardımlar onlar için.”

ifadelerini kullanarak toplanan gelirlerin ihtiyacı olan insanlara yardım etme amaçlı olduğunu açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here