Robert Griffin III Tekrardan QB1 Olmayı Hedefliyor | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright: Denny Medley-USA TODAY Sports This Photo Taken From IPTC Metadata

Robert Griffin III bugün NBC Sports Washington aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada kariyer ive geleceği hakkında bazı açıklamalar yaptı. 

Baltimore Ravens’ın yedek oyun kurucusu Robert Griffin III, tekrardan başlangıç quarterback oyuncusu olmak istediğini belirtti. 

“Tekrardan başlangıç oyuncusu olmak istiyorum. 30 yaşındayım ve Quarterback pozisyonundaki oyuncular 40’lı yaşlarına kadar oynuyor. Koyduğum tüm hedeflere ve hayallerime ulaşmak için hala çok zamanım var.”  

Baltimore Ravens’da olmak inanılmaz bir deneyim oldu. Birinci sınıf bir organizasyon, oyuncularıyla ilgileniyorlar ve oyun kurucuları ile ilgilenmenin önemini anlıyorlar. Oyun kurucularını onların büyümesine yardımcı olacak insanlarla tanıştırıyor ve onlarla etraflarını kuşatıyorlar.”

Robert Griffin III Tekrardan QB1 Olmayı Hedefliyor | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright Getty Images

“Bende bunun bir parçasıyım. Lamar Jackson için bende bu işi üstleniyor ve oyunu görmesine, büyümesine, her geçen gün daha iyi olmaya devam etmesine yardımcı oluyorum.”  

“Şu anda Baltimore Ravens’da bulunduğum yerdeyken bu fırsatı maksimum düzeyde değerlendirmeye çalışıyorum.”

“Kim bilir ki? Belki de şu anda oynadığım pozisyonu oynamak için Baltimore Ravens’da kalacağım ve bunu telafi edeceğim. Ya da dışarıya çıkıp NFL’de bir yerde tekrardan başlayacağım.”  

Baltimore Ravens’daki ikinci yılını dolduran Robert Griffin, 2013 yılından bu yana bir sezon içerisinde en fazla 7 oyunda başlangıç oyuncusu olarak yer aldı.  

2017 sezonunun bitiminden sonra ise Baltimore Ravens tarafından tam zamanlı bir yedek oyuncu pozisyonuna koyulan Griffin, QB1 oyuncusu olmayı hedeflediğini açık ve net bir şekilde söyledi.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here