Rob Gronkowski: Şimdi Vücuduma Yağsız Kas Koyma Zamanı!

Lise çağından bu güne dek koruduğu kilosundan 15 kg kadar kaybeden Rob Gronkowski; “Şimdi vücuduma yağsız kas kütlesi koymanın tam zamanı!” Açıklamasını yaptı.

Gronkowski, 8 Sezonluk New England Patriots kariyerinden sonra 24 Mart 2019’da emekliliğini açıklamış ve şu sözleri kullanmıştı;

“İyi bir yerde değildim, futbol beni aşağıya çekiyordu ve bunu beğenmiyordum. Hayattaki eğlenceyi kaybediyordum. Eğer oynamak istesem şu anda oynayablirim. Fiziksel olarak iyi hissediyorum. Zihinsel olarak ise öyle değil, artık bunu arzulamıyorum. Şu anda hayatta olduğum yerde yeterince tatmin oldum. Sahada geçirdiğim 9 sene beni bu noktaya getirdi. Şu anda hayatta doğru yerde olduğuma inanıyorum.” Diyerek futbol konusunda ne hissettiğini bu sözlerle ifade etmişti.

“Tekrar Olsa Bu Kararı Tekrar Verirdim.”

Ancak neredeyse bir senelik bir aradan sonra Rob Gronkowski; 21 Nisan 2020 tarihinde New England Patriots tarafından Tampa Bay Buccaneers‘a transfer edildi.

Gronkowski, emeklilikten ayrılarak tekrar sahalara dönmesi konusunda ise şu açıklamaları yaptı;

“Bunu en başından beri söylüyordum, bunu hissetmeyene kadar oyuna geri dönmeyecektim; Sağlıklı ve oynamaya hazır hissedene kadar. Bir yıl boyunca sahalardan çekilmek, sadece kariyerim için değil aynı zamanda sağlığım ve refahım için verdiğim en iyi karardı. Tekrar olsa bunu tekrar yapardım.

“Şimdi Vücuduma Yağsız Kas Kütlesi Koymanın Tam Zamanı”

Tampa Bay Buccaneers’a katıldıktan sonra eski takım arkadaşı Tom Brady ile tekrardan bir araya gelen Gronkowski, CBS Sports HQ‘ya emeklilik sırasında 108 kiloya kadar düştüğünü ve bunu telafi edeceğini açıkladı.

Evet bebeğim evet, bu zamana kadar olduğum en düşük kilodayım. Ve bilirsiniz temelde lise çağından beri tüm hayatımda 120 kilo civarındayım. Biraz kilo vermek iyi hissettirdi, eklemlerimi rahatlattı ve vücudumu serbest bıraktı. Biliyorum ki bu ağırlık benim için bir yük gibiydi ve ondan kurtulmak bana oldukça iyi geldi.

Şimdi üzerine inşa etmenin ve vücuduma yağsız kas kütlesi koymanın ve daha önce yaşamadığım bir NFL sezonuna hazırlanmanım tam zamanı. Oyun zamanı geldiğinde 115-120 kilo civarında olacağım.”

Şu anda akıllardaki tek soru, emekliliği boyunca kilo veren Rob Gronkowski performansından ne kaybetti? Acaba eski performansına kavuşacak ve tekrardan sahaları yerinden mi oynatacak yoksa bu rutine alışmakta zorlanacak mı?

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here