Rigoberto Sanchez ‘den Ameliyat Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte; kendisine konulan kanser teşhisi neticesinde rehabilitasyona girecek olduğunu ve sahaya kısa süreli olarak veda etmek zorunda olduğunu duyuran Rigoberto Sanchez, bugün yaptığı açıklamada olduğu ameliyata ilişkin ilk açıklamalarını dile getirdi.

Indianapolis Colts‘un Punter oyuncusu Sanchez, ameliyat sonrasında Instagram ve Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda ameliyatın olumlu sonuçlandığını ifade etti.

Sanchez; “Ameliyat iyi geçti. Herkesin, benim yoluma gönderdiği sevgiden ve destekten dolayı duygularıma yenik düştüm.(+)”

“Daha önce de söylediğim gibi bu her zaman tanrının planıdır ve her zaman benim planlarımdan büyük olacaktır. Tüm vücuduma yayılmadan önce kanserli tümörü yakalamama yardımcı olan doktorlarla çevrili olmaktan dolayı minnettarım. Salı günü ameliyat olacağım ve bunun yoldaki kolay bir engel olmayacağını biliyorum. Ama şunu biliyorum ki inanılmaz eşim, ailem ve arkadaşlarımla birlikte bana destek veriyor.

Maalesef hayatta kontrol edemeyeceğin şeyler vardır ve bu da onlardan biri. Hiçbir plan ya da hazırlık beni bu tür bir sıkıntıya hazırlamazdı, ama eşime dediğim gibi bundan kaçınamayız. Her zamankinden daha güçlü olarak geri dönmeye çabalayacağım.

“Kardeşlerimin yanında oynamayı biraz kaçırmak zorunda olmak beni hasta ediyor. Ama bunu bastıracaklarını biliyorum.”

“İzliyor olacağım, hepinizi seviyorum.”

Rigoberto Sanchez – Kariyer ve İstatistikler

2017 NFL Draft‘ında Undrafted olarak kalmış olan oyunculardan biri Punter oyuncusu Sanchez, 4 Mayıs 2017 tarihinde Indianapolis Colts ile bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar Indianapolis Colts adına sahaya çıkmış olan Punter oyuncusu Sanchez, toplamdaki 4 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 299 Kickoffs
  • 18799 Kickoff Yards
  • 194 Kickoff Touchbacks
  • 231 Times Punted
  • 10476 Total Punt Yardage
  • Longest Punt (63)
  • 2 Times Punt Blocked
  • 3 Solo Tackles

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra;

  • 2017 NFL All-Rookie Team

Ödülünü de elde etti ve toplamda 59 maçta yer aldı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir