Richard Sherman:
Copyright - ©Icon Sportswire (A Division of XML Team Solutions) All Rights Reserved This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Richard Sherman, değişimin ufukta olduğuna inanıyor. 

Bugün ESPN’den Nick Waggoner aracılığıyla bir açıklama yapan oyuncu, yaptığı konuşmalar ile oldukça dikkat çekti.  

“Bu Sefer Kimse Gözlerini Çeviremez”

San Fransisco 49ers Cornerback oyuncusu Richard Sherman, ulus çapındaki protestolar hakkında konuştu: “Bu sefer kimse gözlerini çeviremez” 

“Bu sefer kimse gözlerini çeviremez, kimse gördüklerinden uzaklaşamaz. Kendinizi bu olaya bir yabancı olarak görmekten çıkmaya ve bunu kendi çevrenizden birine olmuş gibi görmeye çalışmalısınız. Bunu kardeşleriniz, kız kardeşleriniz, kuzenleriniz, anneniz, babanız veya başka biri olarak görün. Bu yüzden kendinizi de mücadelenin içine katmak için enerjilendirmelisiniz. Bence sırf bu yüzden bu çok daha uzun sürecek ve etkisi çok daha büyük olacak.”  

Richard Sherman: "Bu Sefer Etki Daha Büyük Olacak" | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright 2018 The Associated Press. All rights reserved. This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Aynı zamanda Sherman, geçtiğimiz yıllarda milli marşın çalınması esnasında diz çökerek polis vahşetini ve sosyal adaletsizliği protesto eden Colin Kaepernick hakkında da konuştu. 

Richard Sherman, yapmış olduğu konuşmada eski takım arkadaşı olan Colin Kaepernick’in NFL’de bir iş sahibi olmayı hak ettiğini söyledi.  

“Onun bir işi olmasını ve herkes kadar bir işi hak ettiğini düşünüyorum. İyi bir oyuncu olduğu için bu ligde oynayabileceğini gösterdi. En üst düzeyde oynayabildiğini ve bu yüzden bir işi hak ettiğini gösterdi.”  

“Ancak bu soruları cevaplandırmak için karar verme yetkisi olan kişilerden biri olmalıydım. Ona iş vermeyen kişilerden biri olmalıydım ancak maalesef o kişi değilim. Sanırım o insanlara bu sorular sorulana kadar neler olacağı hakkındaki cevapları asla alamayacağız.  

Bu seferki farklı olacak….  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here