Rashod Bateman, NCAA Kariyerini Sonlandırdı

NCAA CFB’nin Gözde Oyuncularından Rashod Bateman Koleje Veda Ediyor

NCAA futboldaki kariyerinden sonra katılacağı NFL Draft’ta kendi pozisyonunda en yüksek sıradan draft edilecek wide receiver oyuncusu olması beklenen Rashod Bateman; bugün yapmış olduğu bir açıklama ile 2020 sezonunda sahalarda yer almayacağını açıkladı. 

Covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği sağlık riskleri nedeniyle sezondan çekildiğini belirten Bateman; 2020 sezonu için kolej futboluna veda edeceğini açıkladı. 

2020 sezonunda sahalarda yer almayacağını açıklayan Bateman; 2021 NFL Draft’a  katılacağını da ifade etti.  

Genç oyuncu, yapmış olduğu açıklamada şu sözleri ifade etti;  

Covid-19 salgınının ortasında ve sağlık ile güvenlik konusundaki belirsizliğin ışığında maalesef; ailemin, topluluğun ve daha ötesinin sağlığı için dileklerimi (futbolu) bir kenara bırakmalıyım. Bu nedenle 2020 kolej futbolu sezonundan çıkmaya karar verdim. 2021 NFL Draft’ına katılacak ve yolculuğumda bir sonraki adımları atacağım.” 

Oyuncunun yapmış olduğu açıklamaya, Minnesota Golden Gophers Football takımının koçu P. J. Fleck’ten de destek gecikmedi.  

Koç Fleck, oyuncuya olan desteklerini kişisel Twitter hesabı aracılığıyla dile getirdi.  

Rashod Bateman – Kariyer ve İstatistikleri 

Kolej futbolu kariyerini Big Ten konferansına dahil olan üniversitelerden University of Minnesota Athletics’de geçirmiş olan Bateman, 2 sezonluk kolej futbolu kariyeri boyunca;  

  • 111 Receptions 
  • 1923 Receiving Yards 
  • 17 Receiving Touchdowns 
  • 2 Solo Tackles 
  • 17 Receiving Touchdowns 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 26 maçta yer aldı.  

4 Ağustos tarihinde yapmış olduğu açıklama ile covid-19 nedeniyle 2020 sezonuna katılmayacağını belirten oyuncu; 2021 NFL Draft’ine aday olduğunu da ifade etti.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.