Rashod Bateman, NCAA Kariyerini Sonlandırdı | Korumalı Futbol Türkiye
Background Photo By A Syn /CC-BY-SA

NCAA futbolunun gözde oyuncusu Rashod Bateman; kolej sahalarına veda ediyor.  

NCAA futboldaki kariyerinden sonra katılacağı NFL Draft’ta kendi pozisyonunda en yüksek sıradan draft edilecek wide receiver oyuncusu olması beklenen Rashod Bateman; bugün yapmış olduğu bir açıklama ile 2020 sezonunda sahalarda yer almayacağını açıkladı. 

Covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği sağlık riskleri nedeniyle sezondan çekildiğini belirten Bateman; 2020 sezonu için kolej futboluna veda edeceğini açıkladı. 

2020 sezonunda sahalarda yer almayacağını açıklayan Bateman; 2021 NFL Draft’a  katılacağını da ifade etti.  

Genç oyuncu, yapmış olduğu açıklamada şu sözleri ifade etti;  

Covid-19 salgınının ortasında ve sağlık ile güvenlik konusundaki belirsizliğin ışığında maalesef; ailemin, topluluğun ve daha ötesinin sağlığı için dileklerimi (futbolu) bir kenara bırakmalıyım. Bu nedenle 2020 kolej futbolu sezonundan çıkmaya karar verdim. 2021 NFL Draft’ına katılacak ve yolculuğumda bir sonraki adımları atacağım.” 

Oyuncunun yapmış olduğu açıklamaya, Minnesota Golden Gophers Football takımının koçu P. J. Fleck’ten de destek gecikmedi.  

Koç Fleck, oyuncuya olan desteklerini kişisel Twitter hesabı aracılığıyla dile getirdi.  

Rashod Bateman – Kariyer ve İstatistikleri 

Rashod Bateman, NCAA Kariyerini Sonlandırdı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By A Syn /CC-BY-SA

Kolej futbolu kariyerini Big Ten konferansına dahil olan üniversitelerden University of Minnesota Athletics’de geçirmiş olan Bateman, 2 sezonluk kolej futbolu kariyeri boyunca;  

  • 111 Receptions 
  • 1923 Receiving Yards 
  • 17 Receiving Touchdowns 
  • 2 Solo Tackles 
  • 17 Receiving Touchdowns 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 26 maçta yer aldı.  

4 Ağustos tarihinde yapmış olduğu açıklama ile covid-19 nedeniyle 2020 sezonuna katılmayacağını belirten oyuncu; 2021 NFL Draft’ına aday olduğunu da ifade etti.  

Önceki makaleGardner Minshew Rezerv/Covid-19 Listesinden Çıkarıldı
Sonraki makaleAndrew Billings 2020 Sezonunda Oynamayacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here