Phil Kreueger Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye

Tampa Bay Buccaneers’ın en eski genel müdürü olan Phil Krueger vefat etti.  

Bugün Associated Press tarafından yapılan haber ve Krueger ailesinin yapmış olduğu açıklamalarla beraber NFL’in saygı duyulan isimlerinden olan Phil Krueger’in vefat ettiği bildirildi.  

Pazartesi günü içerisinde kendi evinde vefat ettiği bildirilen Krueger’in vefatı hakkındaki ilk detaylar bugün yayınlandı. 

Bugün 90 yaşındayken hayata gözlerini yuman Phil KruegerTampa Bay Buccaneers’ın genel müdürlük görevini üstlenen ilk kişiydi. 

Futbol geçmişi kolej çağına kadar dayanan tecrübeli koç Krueger, 1980’lerde Tampa Bay  Buccaneers’da çalışmaya başladı. 6 senelik ön büro iş süresinden sonra ise Krueger 1986’da takımın genel müdürlüğüne yükseltildi.  

1986’da başlayan genel müdürlük kariyerini 5 yıl boyunca sürdüren Krueger’in ölümü NFL bünyesinde oldukça üzüntülü bir şekilde karşılandı. 

Phil Kreueger Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye
When the Bucs unveiled new uniforms in 2014, they introduced a helmet that featured a larger red battle flag. The reaction was mixed, with some saying that the flag was too big. We say it could be even bigger.
[PHELAN M. EBENHACK | Associated Press]

Washington Redskins’in eski baş koçu ve aynı zamanda Phil Krueger’in yakın arkadaşlarından biri olan NFL Hall of Fame Joe Gibbs, arkadaşının vefatı üzerine taziyelerini dile getirdi.  

“Phil ile aynı kadroda olduk ve bu konuda çok güzel anılarım var. Keskin bir espri anlayışı olan parlak bir adam. Etrafında olmaktan zevk alacağınız birkaç kişiden biriydi.”  

“Tüm Futbol Hayatım Boyunca En Sevdiğim Koçtu”

Washington Redskins’in eski linebacker oyuncularından Charlie Weaver’da, koç  Phil Krueger’in vefatı hakkında konuşmayı ihmal etmedi. 

“Tüm futbol hayatım boyunca en sevdiğim koçtu. Beni genç yaşta kolejdeyken işe aldı. Koç Phil Krueger’in vesayeti altında USC’de oynamak için sabırsızlanıyordum.” 

Phil Krueger’in vesayeti altındayken USC’de oynamış olan Weaver, kolej günlerinden sonra da koç Krueger ile yakın bir temasta bulunduğunu dile getirdi. 

“Yılda en az bir kez konuşurduk. Ne harika bir adam!” 

Huzur içinde yat Phil Krueger, futbola yapmış olduğun katkılar senden bize bir miras kalacak. Onu koruyacağımıza ve yaşatacağımıza emin olabilirsin.   

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here