Paul Rochester 81 Yaşında Vefat Etti

NFL’in bilinen isimlerinden ve New York Jets’in geçmiş efsanelerinden olan Paul Rochester, 81 yaşında hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı.  

Paul Rochester, Super Bowl III şampiyonasında Baltimore Colts’a karşı oynamış ve zafere en çok ses getiren oyunculardan biri olmuştur.  

New York Jets ekibi, oyuncunun geçtiğimiz hafta sonu vefat ettiğini; ancak gerekli bilgi sağlanamadığı ve detaylar yetersiz olduğundan dolayı haberin bugün duyurulduğunu da bildirdi.  

Paul Rochester’ın New York Jets’den takım arkadaşı ve liseden sınıf arkadaşı olan Frank Ramos, oyuncu hakkında konuştu.

“Gerçekten harika bir adam.)  

Paul, Jets’in Super Bowl şampiyona takımında önemli bir rol oynayan savunmasıydı. Defensive End Gerry Philbin ve Verlon Biggs’ın dışarıdan acele etmesini sağlayan ve hızlı bir savunma ile John Elliot’o da ortadan koşmasını sağlayan harika bir koçucu oldu. Walt Michaelz, cılız bir linebacker Carl McAdams DT ile beraber, Jets; 1968’de AFL’de bir numaralı savunmaya sahip olan takım oldu.”  

Paul Rochester, oyundan ayrıldıktan sonra Super Bowl şampiyonluğu ve diğer başarılarının yanı sıra oyunu asla unutmamasının başka bir nedeni de olduğunu söylemişti. 

“Çocuk kardeşim Phil(13), Vietnam’a gitmeden önce futbola gelmeyi başardı, kısa bir süre sonra vefat etti.”  

“Eve Gitmek Gibiydi”

Aradan yıllar geçse de oyunu unutamayan PaulSuperBowl III’ün 50. yıldönümünü takım arkadaşları ve New York Jets taraftarlarıyla kutlamak için; 2018 yılının Ekim ayında MetLife Stadyumu’na gelmişti.  

“Çocuklarımı, arkadaşlarını ve torunlarımı kutlamaya getirebildim. İyi günler üzerine hikâyeler anlatmak hakkında harika zaman geçirdik. New York Jets’in taraftarlarını seviyorum. Shea Adası’ndan çok uzak olmayan Long Island’daki Sewanhaka Lisesi’ne gittim.  Bu eve gitmek gibiydi.” 

Huzur içinde yat Paul Rochester, seni oldukça özleyeceğiz.   

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.