OT Jared Veldheer Emekliye Ayrılıyor

OT Jared Veldheer Emekliye Ayrılıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Jared Veldheer 2015” by Jeffrey Beall via Wikimedia Commons, is licensed under CC BY 3.0.

Clomid Kullanımı İçin Reçeteye Sahip Olması Sebebiyle 6 Maç Askıya Alınmış Olan Offensive Tackle Oyuncusu Jared Veldheer Sahalara Veda Ediyor

Kendi açıklamalarına göre “Anormal derecede düşük testosteron” sebebiyle Clomid kullanımı için reçeteye sahip olması çerçevesinde 6 maçlık bir askıya alınma durumu yaşamış olan 33 yaşındaki tecrübeli Offensive Tackle oyuncusu Jared Veldheer, tekrardan sahalara veda ederek profesyonel futbol kariyerini emeklilikle sonlandırıyor.

Veldheer, 21 Mayıs 2019 tarihinde de NFL’le yollarını ayırarak profesyonel futbol kariyerine son vermiş, 27 Kasım 2019’da Green Bay Packers’a katılarak sahalara geri dönmüş ve 21 Eylül 2020 tarihinde yine emekliye ayrılmış olmasıyla birlikte, 28 Aralık 2020 tarihinde Indianapolis Colts’la birlikte sahalara tekrardan dönmüştü.

(Offensive Tackle) Jared Veldheer – Kariyer ve İstatistikler

2010 NFL Draft‘ının 3. Round ve 69. sırasından Oakland Raiders tarafından seçilmiş olan Offensive Tackle oyuncusu Veldheer, Draft dönemi sonrasında Oakland Raiders kadrosuna katılarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar 6 takımın -Oakland Raiders, Arizona Cardinals, Denver Broncos, New England Patriots*, Green Bay packers (x2), Indianapolis Colts- kadrosunda yer almış olan Veldheer, 11 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • Times Fumbled (1)
  • 3 Fumbles Recovered
  • 11 Solo Tackles
  • Assist on Tackles (1)

İstatistiklerini elde etti ve içlerinden 6’sı Playoff maçı olmak üzere 127 maçta forma giydi.

Offensive Tackle oyuncusu J. Veldheer; 11 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca forma giymiş olduğu bu 127 maçın 119’unda başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir