Orange Crush’ın Mimari Carroll Hardy Vefat Etti

Birçok spor dalında elde etmiş olduğu başarıları ve sportmenliği ile tanınan Carroll Hardy, hayata gözlerini yumdu.  

Associated Press; bugün yapmış olduğu bir açıklamada, Denver Broncos’un efsane savunma stili olan Orange Crush Defense’in kurucularından olan Carroll Hardy’nin; 87 yaşındayken hayata gözlerini yumduğunu bildirdi.  

Colorado Üniversitesinin atletizm direktörü olan Rick GeorgeHardy’nin ölüm haberi üzerine; 

“Colorado eyaletinin gerçek bir simgesi, hayatındaki başarıların listesi ve yardımı dokunduğu insanlar; herkesten daha fazladır. Büyük bir Buffalo kaybettik.” Sözlerini ifade etti.   

Carroll Hardy – Kariyeri 

Orange Crush'ın Mimari Carroll Hardy Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Orange Crush’ın Mimari Carroll Hardy Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye

Colorado Üniversitesi’nde başladığı; beyzbol, futbol ve atletizm kategorilerindeki 3 ayrı spor dalındaki spor kariyerine ilerleyen yıllarda sadece beyzbol ve futbol ile devam etti.  

Kolej sporlarından sonra beyzbol ve futbolda profesyonel olan Hardy, ilk önce NFL’de oynadıktan sonra odağını beyzbola yöneltti.  

1958’de Celeveland Indians ile başlayan MLB macerası; aynı zamanda Hardy’nin  profesyonel beyzbol kariyerinin de başlangıcı oldu.  

1968’de beyzbol kariyerini sonlandıran Hardy, 20 yıl boyunca Denver Broncos’un ön bürosunda çalışarak profesyonel sporcu kariyeri boyunca elde ettiği tecrübeleri yeni nesillere aktararak silinemez bir miras bıraktı.  

Efsane oyuncu, bir keresinde Denver Post’a yapmış olduğu açıklamada;  

“İnsanların beni; 400 home run yapan ve ömür boyu ortalama 0,305 vuruş yapan biri olarak hatırlamasını isterdim ancak bunu yapamadım. Ama Ted Williams’a yumruk atan tek adam olarak hatırlanmak da fena değil.”  

Sözlerini ifade etmişti ve öyle de oldu. Carolll Hardy bu andan itibaren; bir zamanların efsane sporcusu ve Ted Williams’a yumruk atan tek adam olarak hatırlanacak. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.