Orange Crush'ın Mimari Carroll Hardy Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Orange Crush'ın Mimari Carroll Hardy Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye

Birçok spor dalında elde etmiş olduğu başarıları ve sportmenliği ile tanınan Carroll Hardy, hayata gözlerini yumdu.  

Associated Press; bugün yapmış olduğu bir açıklamada, Denver Broncosun efsane savunma stili olan Orange Crush Defense’in kurucularından olan Carroll Hardy’nin; 87 yaşındayken hayata gözlerini yumduğunu bildirdi.  

Colorado Üniversitesinin atletizm direktörü olan Rick GeorgeHardy’nin ölüm haberi üzerine; 

“Colorado eyaletinin gerçek bir simgesi, hayatındaki başarıların listesi ve yardımı dokunduğu insanlar; herkesten daha fazladır. Büyük bir Buffalo kaybettik.” Sözlerini ifade etti.   

Carroll Hardy – Kariyeri 

Orange Crush'ın Mimari Carroll Hardy Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Orange Crush’ın Mimari Carroll Hardy Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye

Colorado Üniversitesi’nde başladığı; beyzbol, futbol ve atletizm kategorilerindeki 3 ayrı spor dalındaki spor kariyerine ilerleyen yıllarda sadece beyzbol ve futbol ile devam etti.  

Kolej sporlarından sonra beyzbol ve futbolda profesyonel olan Hardy, ilk önce NFL’de oynadıktan sonra odağını beyzbola yöneltti.  

1958’de Celeveland Indians ile başlayan MLB macerası; aynı zamanda Hardy’nin  profesyonel beyzbol kariyerinin de başlangıcı oldu.  

1968’de beyzbol kariyerini sonlandıran Hardy, 20 yıl boyunca Denver Broncos’un ön bürosunda çalışarak profesyonel sporcu kariyeri boyunca elde ettiği tecrübeleri yeni nesillere aktararak silinemez bir miras bıraktı.  

Efsane oyuncu, bir keresinde Denver Post’a yapmış olduğu açıklamada;  

“İnsanların beni; 400 home run yapan ve ömür boyu ortalama 0,305 vuruş yapan biri olarak hatırlamasını isterdim ancak bunu yapamadım. Ama Ted Williams’a yumruk atan tek adam olarak hatırlanmak da fena değil.”  

Sözlerini ifade etmişti ve öyle de oldu. Carolll Hardy bu andan itibaren; bir zamanların efsane sporcusu ve Ted Williams’a yumruk atan tek adam olarak hatırlanacak. 

Önceki makaleNFLRA Yeni Sezon Protokolleri
Sonraki makaleCalais Campbell: Saygılarını Kazanmalıyım
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here