North Dakota State, 2020 Sezonunda Sahaya Çıkmayacak

Bir diğer kolej futbolu takımlarından olan North Dakota State Bison‘da, 2020 sezonuna veda ettiğini açıkladı.  

North Dakota State’in de içerisinde bulunduğu Missouri Valley konferansı, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile bu sonbaharda konferans oyunlarının düzenlenmeyeceğini; ancak isterlerse konferansın içerisinde bulunan takımların konferans dışı oyunları kendi aralarında organize edebileceklerini kamuoyuna ifade etmişti. 

Bu duyurunun üzerinden geçen 1 hafta sonucunda, kolej futbolunun Football Championship Subdivision (FCS) liginde bulunan kolej futbolu takımlarından biri olan North Dakota State Bison; geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği risklerden dolayı yeni sezonda sahaya çıkmayacaklarını duyurdu.  

North Dakota State, 2020 Sezonunda Sahaya Çıkmayacak | Korumalı Futbol Türkiye

Takım yönetimi tarafından yapılan açıklamayla birlikte North Dakota State’in, 2020 sezonunda sahaya çıkmayacağının kamuoyuna aktarılmasının yanı sıra;  Bison Football’un tekrardan sahaya dönüş tarihinin ise 2021 sezonu olduğu duyuruldu.  

Trey Lance; Bu Adil Değil

Takımın Quarterback oyuncusu Trey Lance, North Dakota State’in almış olduğu kararı Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada şu sözler ile yorumladı;  

“Elimizden gelen her şeyi yaptık ve her şeyi doğru şekilde hallettik. Bu adil değil. Ancak koçlarımıza, çalışanlarımıza ve yönetimimize bize bu sonbaharda güvenli bir şekilde oynama şansı verdikleri için inanılmaz derecede müteşekkiriz.”  

Konu ile ilgili Daha Fazla Haber 

Big Ten, Faaliyetlerini Erteliyor 

Big Ten, Faaliyetlerini Erteliyor | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

 
Amerika Birleşik Devletleri’nin bir diğer büyük atletizm konferansı olan  Big Ten ‘de 2020 sezonundan çekiliyor.   

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski üniversite atletizm konferanslarından biri olan;  Big Ten konferansı, geçtiğimiz dakikalarda yapmış olduğu bir açıklama ile 2020 sezonu faaliyetlerini ertelediklerini açıkladı.   

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir