Nigel Bradham, Saints ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA Nigel Bradham Photo by Keith Allison / CC-BY-SA

New Orleans Saints’in yeni Linebacker oyuncusu Nigel Bradham oluyor! 

New Orleans Saints, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile takımın Linebacker pozisyonu için 30 yaşındaki Linebacker oyuncusu olan Nigel Bradham ile anlaştıklarını açıkladı.  

NFL Network’ten Jelani Scott tarafından yapılan raporlamalar veya New Orleans Saints tarafından yapılan açıklamada oyuncu ile takım arasında imzalanan anlaşmanın detayları açıklanmazken; anlaşmanın detaylarının “gizli” olduğu ifade edildi.  

Nigel Bradham – Kariyer ve İstatistikler 

Nigel Bradham, Saints ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo by Keith Allison / CC-BY-SA

2012 NFL Draft’ın 4. round ve 105. sırasından Buffalo Bills tarafından seçilmiş olan Bradham; 10 Mays 2012 tarihinde Buffalo Bills ile 4 yıl süreli; 2,56 milyon dolar değerinde olan ve +462,551 dolarlık bir imzalama bonusu içerdiği ifade edilen bir çaylak anlaşması imzaladı.  

2015 yılında serbest bir oyuncu olan Bradham, 2016 sezonu için; Jacksonville Jaguars, Cleveland Browns, Philadelphia Eagleve Tampa Bay Buccaneers’dan oldukça ilgi görmesine rağmen tekrardan, profesyonel futbol kariyerine başladığı Buffalo Bills’te yer almak istediğini açıkladı. Oyuncu ve Buffalo Bills arasında yapılan görüşmeler sonucunda maalesef bir kayda değer anlaşmaya varılamadı.  

Bradham; 9 Mart 2016 tarihinde Philadelphia Eagles ile 2 yıl süreli; 7 milyon dolar değerinde, 4,5 milyon dolar garantisi olan ve +1,5 milyon dolarlık bir imzalama  bonusu içeren bir anlaşmaya imza attı. 

14 Mart 2018 tarihinde Philadelphia Eagles ile olan kontratını; 5 yıl süreyle, 40 milyon dolar değerinde, 14 milyon dolar bir garanti ve +5 milyon dolarlık bir imzalama bonusu içeren bir anlaşmayla uzatan Bradham; 18 Şubat 2020’de Philadelphia Eagles tarafından serbest bırakıldı.  

Oyuncu, Buffalo Bills ve Philadelphia Eagles’ta geçirdiği toplamdaki 8 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca; 

 • 3 Interceptions  
 • 50 Def. Int. Yards 
 • 33 Pass Defended 
 • 5 Fumbles Recoverd 
 • 85 Fumbles Yards 
 • 5 Fumbles Forced 
 • 2 Fumble Touchdowns 
 • 403 Solo Tackles 
 • 216 Assist Tackles 
 • 3 Pass Defeneded (Playoffs)  
 • 27 Solo Tackles (Playoffs) 
 • 9 Assist Tackles (Playoffs) 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 115 maçta yer aldı. 

8 sezonluk profesyonel futbol kariyerinde yukarıda belirtildiği üzere 115 maçta yer almış olan Bradham; bu 115 maçın 96’sında başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleAndre Whyte, Bau Lions’un Savunma Koordinatörü Oldu
Sonraki makaleDerrius Guice Serbest Bırakıldı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here