Nick Gates, Giants ile Olan Anlaşmasını Uzatıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

New York Giants, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile takımın offensive lineman oyuncusu olan Nick Gates ile olan anlaşmalarını 2 yıl süre ile uzattıklarını bildirdi.

NFL Network’ten Mike Garafolo tarafından yapılan raporlamalar doğrultusunda; New York  Giants ile Nick Gates arasında imzalanan uzatma anlaşmasının 6,825 milyon dolar tabanında olduğu; maksimum değerinin ise 10,32 milyon dolara ulaşabildiği bildirildi.  

Nick Gates – Kariyer ve İstatistikler  

Nick Gates, Giants ile Olan Anlaşmasını Uzatıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Marianne O’Leary / CC-BY

Kolej hayatını Big Ten konferansına dahil olan üniversitelerden Nebraska State Universty’nin  Nebraska Cornhuskers futbol takımında Offensive Lineman oyuncusu olarak geçirmiş olan Gates; 2 senelik kolej futbolu kariyerinde;  

  • 2 Solo Tackles  
  • 1 Assist Tackles 

İstatistiklerini elde etti ve 4 maçta yer aldı.  

2017 – 2018 sezonu sonunda kolej hayatını sonlandırarak katılmış olduğu 2018 NFL Draft’ta draft edilmemiş olan oyuncu; 11 Mayıs 2018’de serbest bir oyuncu iken New York Giants ile anlaşma imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı. 

New York Giants ile geçirdiği 1 sezonluk profesyonel futbol kariyerinde 16 maçta yer aldı.  

Profesyonel futbol kariyerinin ilk sezonunda New York Giants ile 16 maçta yer almış olan oyuncu bu 16 maçın 3’ünde başlangıç oyuncusu olarak sahalarda kendisini gösterdi.  

2019-2020 Sezonu sonunda takımın gözüne girmeyi başaran oyuncu; 1 Ağustos 2020 tarihinde takımla olan anlaşmasını 2 yıl süreyle uzatacak olan 6,825 milyon dolar değerinde yeni bir anlaşmaya imzasını attı.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here