NFLPA, Oyuncuların Gizli Antrenmanlarına Tepki Gösteriyor

Amerikan Futbolu Ligi Oyuncular Sendikası (NFLPA) oyuncuların gizli bir şekilde yaptığı grup antrenmanlarına bir son verme çağrısı ve önerisinde bulundu. 

Takım tesislerinin geçtiğimiz süre zarflarında Covid-19 sebebiyle kapatılmasıyla beraber  birçok NFL oyuncusu kendi ekiplerini kurar kendi başlarına antrenman yapmaya başlamıştı.  

Ancak yapılan bu antrenmanlar, topluluk içerisindeki sosyal mesafe kuralını ihlal ederek birçok eyalette covid-19 vakalarının artış göstermesinde etkili oldu. 

Geçtiğimiz haftadan itibaren yapılan açıklamalarda ise Houston Texans, Dallas Cowboys, Denver Broncos, San Fransisco 49ers ve Tampa Bay Buccaneers gibi birçok takımın oyuncularının covid-19 testinin pozitif çıktığı bildirilmişti. 

NFLPA sağlık direktörü olan Dr. Thom Mayer yapmış olduğu bir açıklama ile temmuz ayı sonunda başlayacak olan eğitim kamplarına kadar olan süre zarfı boyunca oyuncuların birlikte yaptıkları antrenmanları durdurmalarını önerdi. 

NFLPA, Oyuncuların Gizli Antrenmanlarına Tepki Gösteriyor | Korumalı Futbol Türkiye

Dr. Thom Mayer konu hakkında şu sözleri kullandı. 

“Bazı eyaletlerde Covid-19 vakalarındaki artış ışığında hiçbir oyuncunun gizli antrenmanlar esnasında başka oyuncularla birlikte antrenman yapmaması gerektiğine dair tıbbi yöndeki fikir birliğimizin olduğunu lütfen unutmayın. Hedefimiz; önümüzdeki aylarda tüm oyuncuların ve ailelerinizin olabildiğince sağlıklı olmasını sağlamaktır.” 

“Hem eğitim kampları hem de önümüzdeki sezon için takım tesislerinde gerçekleştirilebilecek en iyi prosedürler üzerinde çalışıyoruz.” 

NFLPA yapmış olduğu açıklama doğrultusunda ligin tıbbi departmanı ile ortak çalışmalar sürdürdüklerini de belirtirken aynı zamanda da oyuncuların takım tesisleri dışında antrenman yapmaya devam etmelerinin; oyuncular için sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına ve oyuncuların potansiyellerinde kayıplar yaşanmasına sebebiyet verebileceğini de altını çizerek belirtti.  

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir