NFLPA: Oyuncular Covid-19 Konusunda Bilgilendirilmeli

NFLPA bugün yapmış olduğu bir açıklamayla beraber NFL oyuncularının covid-19 riskleri kapsamında bilgilendirilmesi doğrultusunda bir çağrı yaptı.  

Öyle ki geçtiğimiz haftalarda yine NFLPA tarafından yapılan bir açıklamayla beraber oyunculara; yaptıkları gizli antrenmanlara son verme çağrısında bulunulmuştu.  

Ancak Tampa Bay Buccaneers’dan bir grup oyuncu NFLPA’nın “gizli antrenman yapmaya son verin” önerisini dikkate almadı.  

Tampa Bay Times’dan Rick Stroud, yapmış olduğu bir haberle birlikte Tom Brady ve Tampa Bay Buccaneers takımından yaklaşık bir düzine oyuncunun; geçtiğimiz günlerde, Tampa Bay’de ki yerel bir okulda yaklaşık iki saat boyunca antrenman yaptığını belirtti.   

Yapılan açıklamalarda Tampa Bay’de yer alan yerel bir okul öncesi hazırlık kurumunda gizli bir şekilde antrenman yapan Tampa Bay Buccaneers oyuncuları içerisinde; Chris Godwin, Tom Brady ve Rob Gronkowski gibi takımın önde gelen isimlerinin de var olduğu belirtildi. 

Bu konudan sonra ise NFLPA, tüm oyuncuların temsilcilerine; oyuncuların covid-19 riskleri kapsamında bilgilendirilmesi yönünde bir bildiri yayınladı. 

Yayınlanan bildiride şu satırlar dile getirildi; “Her oyuncu, işe dönüş zamanı yaklaştığı bu süre boyunca bireysel olarak tıbbi durumların farkında olmalıdır.” 

“Her oyuncunun, kişisel tıbbi durumlar hakkında tam olarak bilgilendirilmesini istiyoruz. Bu şekilde oluşacak proaktif katılım, oyuncuların bu hedefe ulaşmasına yardımcı olacaktır. Oyuncular, bağlı oldukları kişisel doktorlarına; şahsi tıbbi geçmişleri ve bunun yanı sıra NFL oyuncusu olarak yaptıkları işler doğrultusunda covid-19 kapsamındaki risk faktörleriyle ilgili her türlü soruyu sormalıdır.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir