NFLPA: Oyuncular Covid-19 Konusunda Bilgilendirilmeli | Korumalı Futbol Türkiye

NFLPA bugün yapmış olduğu bir açıklamayla beraber NFL oyuncularının covid-19 riskleri kapsamında bilgilendirilmesi doğrultusunda bir çağrı yaptı.  

Öyle ki geçtiğimiz haftalarda yine NFLPA tarafından yapılan bir açıklamayla beraber oyunculara; yaptıkları gizli antrenmanlara son verme çağrısında bulunulmuştu.  

Ancak Tampa Bay Buccaneers’dan bir grup oyuncu NFLPA’nın “gizli antrenman yapmaya son verin” önerisini dikkate almadı.  

Tampa Bay Times’dan Rick Stroud, yapmış olduğu bir haberle birlikte Tom Brady ve Tampa Bay Buccaneers takımından yaklaşık bir düzine oyuncunun; geçtiğimiz günlerde, Tampa Bay’de ki yerel bir okulda yaklaşık iki saat boyunca antrenman yaptığını belirtti.   

Yapılan açıklamalarda Tampa Bay’de yer alan yerel bir okul öncesi hazırlık kurumunda gizli bir şekilde antrenman yapan Tampa Bay Buccaneers oyuncuları içerisinde; Chris Godwin, Tom Brady ve Rob Gronkowski gibi takımın önde gelen isimlerinin de var olduğu belirtildi. 

Tampa Bay Buccaneers Yeni Formalarını Tanıttı | Korumalı Futbol Türkiye

Bu konudan sonra ise NFLPA, tüm oyuncuların temsilcilerine; oyuncuların covid-19 riskleri kapsamında bilgilendirilmesi yönünde bir bildiri yayınladı. 

Yayınlanan bildiride şu satırlar dile getirildi; “Her oyuncu, işe dönüş zamanı yaklaştığı bu süre boyunca bireysel olarak tıbbi durumların farkında olmalıdır.” 

“Her oyuncunun, kişisel tıbbi durumlar hakkında tam olarak bilgilendirilmesini istiyoruz. Bu şekilde oluşacak proaktif katılım, oyuncuların bu hedefe ulaşmasına yardımcı olacaktır. Oyuncular, bağlı oldukları kişisel doktorlarına; şahsi tıbbi geçmişleri ve bunun yanı sıra NFL oyuncusu olarak yaptıkları işler doğrultusunda covid-19 kapsamındaki risk faktörleriyle ilgili her türlü soruyu sormalıdır.”  

Önceki makaleJohnny Manziel: Futbol Günlerim Geride Kaldı
Sonraki makaleNFL Helmet Challenge Adaylarına $1.37 Milyon Fon Desteği
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here