NFLPA, CBA Değişikliği için Oy Kullanacak | Korumalı Futbol Türkiye

NFL ve NFLPA arasındaki son ekonomik teklif 2020 sezonunda maaş sınırının değiştirilmemesi yönündeydi. 

Ulusal Futbol Ligi Oyuncular Sendikası, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile ise CBA ( Collective Bargaining Agreement) değişikliği için oy kullandıklarını belirtti.  

Yapılan açıklamalar doğrultusunda madde değişikliği için oylanan önerilen aşağıdaki gibi olduğu ifade edildi.  

NFLPA Bünyesinde Oylanan Maddeler

  • 2021 maaş sınırı en az 175 milyon dolar olacak.  
  • Mart ayında 198,2 milyon dolar değerinde belirlenen bu yılkı maaş sınırı değişmeyecek. 

Collective Bargaining Agreement (Toplu İş Sözleşmesi Nedir?)  

Toplu iş sözleşmesi; lig gelirlerinin dağılımını sınıflandıran, sağlık ve güvenlik standartlarını belirleyen ve NFL’deki tüm oyuncular için emeklilik ve tıbbı yardımlar da dahil olmak üzere tüm yardımların sağlanması doğrultusunda yönetimi ele alan; oyuncular sendikası ve NFL’de dahil olmak üzere komisyon üyeleri ve 32 takımın takım sahibi tarafından belirlenen maddeler altında toplanmış olan toplu bir iş anlaşmasıdır.  

Önceki makaleRon Rivera: Washington’un yeni ismini alması uzun sürebilir
Sonraki makaleTua Tagovailoa: Gitmeye Hazırım
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here