NFLPA: 72 oyuncunun Covid-19 Testi Pozitif Çıktı | Korumalı Futbol Türkiye
NFL - Game Balls

NFL bünyesindeki Covid-19 krizi hız kesmeden devam ediyor, NFLPA bugün yapmış olduğu bir açıklama ile 10 Temmuz’dan bu yana 72 ayrı futbol oyuncusunun Covid-19 testinin pozitif çıktığını bildirdi.  

Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası (NFLPA) yapmış olduğu açıklamayla beraber 10 Temmuz’dan bu yana; %2,5’i kadrolu olan toplamda 72 ayrı futbol oyuncusunun covid-19 testinin pozitif olduğunu açıkladı. Ancak yapılan açıklamalar dahilinde toplamda kaç oyuncunun test edildiği konusunda bir bildiri yapılmadı.  

NFLPA - NFL İçin Ekonomik Öneriler | Korumalı Futbol Türkiye

Houston Texans’ın eski defensive end oyuncusu JJ Watt ise covid-19’un ortaya koyduğu sağlık riskleri çerçevesinde olan endişelerini ve bu konu hakkındaki yorumunu; Twitter üzerinden yapmış olduğu bir açıklamada dile getirdi.  

Geçtiğimiz haftalarda diz çökmenin bir saygısızlık olmadığı konusundaki yorumu ve artık yeni bir anlaşma arayışında olmadığını bildirmesi ile gündemden düşmeyen JJ Watt, Twitter  üzerinden yapmış olduğu açıklamada şu sözleri ifade etti;  

“Şu anda bildiklerimiz ve bilmediklerimiz açısından herkesin aynı sayfada olmasını sağlamak amacıyla, son iki hafta içerisinde diğer yüzlerce oyuncuyla 4 NFLPA çağrısında bulunarak öğrendiğim birkaç şey var. 

Çaylak oyuncularımızın 48 saat içerisinde rapor etmeyi planladıklarını unutmayın.  

İşte bildiklerimiz ve bilmediklerimiz…  

  • Oynamak istiyoruz.  
  • Güvenilir olabileceği kadar güvenilir bir şekilde olmak istiyoruz.  
  • Herhangi bir takımdan veya NFL’den bir tane bile IDER planı almadık (Infections Disease Emergency Responce- Bulaşıcı Hastalığa Acil Müdahele) 
  • Bir preseason olup olmayacağını bilmiyoruz.  
  • Günlük test olacak mı bilmiyoruz.  
  • Potansiyel bir pozitif Covid testinin kontratlara nasıl etki edeceğini bilmiyoruz.  
  • Eğitim kampının gerçekte nasıl görüneceği ve “hızlanma” döneminin nasıl çalışacağı konusunda hiçbir şey üzerinde anlaşmaya varılmadı. 
  • Oynamak istiyoruz 
Önceki makaleDavid Tepper Üniversitelerde Burs Bağışlarına Devam Ediyor
Sonraki makaleNFL: Antrenman Kampları Belirlenen Tarihte Başlayacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here