NFLPA: 59 Oyuncunun Covid-19 Testi Pozitif Çıktı | Korumalı Futbol Türkiye

NFLPA, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile 59 futbol oyuncusunun covid-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi. 

Yapılan ilk açıklamada 95 olarak belirtilen covid-19 testi pozitif çıkan oyuncu sayısı, ilerleyen saatlerde 59 olarak güncellendi.  

Yapılan güncelleme Yazar Mike Klis tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada “Bu, sendika’nın webbie’si tarafından yapılan dürüst bir hata gibi görünüyor.” sözleri ile detaylandırıldı.  

NFLPA ise Mike Klis’e vermiş olduğu cevapta önceki verilen covid-19 testi pozitif çıkan kişi sayısının sadece oyuncular olmadığını ve ligdeki kadroların da 95 sayısına dahil olduğunu açıkladı; 

“Önceki verilen sayı (95) kadro dahil olmak üzere ligdeki bilinen tüm pozitifleri içeriyordu ve şimdi sadece oyuncuları içerecek şekilde güncellendi.”  

“Sendikamız, oyuncularımızı güvende tutmak için en güçlü test, takip ve tedavi protokollerini zorluyor. Kabul ettiğimiz test protokolleri, güvenli bir şekilde işe dönmemize yardımcı olacak ve bize oynamak ve bitirmek için en iyi şansı verecek olan kritik bir faktördür.” 

Konu ile İlgili Daha Fazla Haber 

 NFLPA: 2020 Sezonu için Preseason İptal 

NFLPA, bugün bir konferans görüşmesi ardından oyunculara yapmış olduğu bir açıklama ile 2020 sezonu öncesi preseason’un iptal olacağını söyledi. 

Yapmış olduğu açıklamanın devamında oyuncular sendikası; oyuncuların antrenman kampına fiziksel olarak alışması için daha uzun bir rampa dönemi için baskı yaptığını ve kadroların takım başına 80 oyuncuya ulaşmasını beklediğini söyledi.  

Önceki makaleRams, Yeni Sezonda Taraftar Kabul Etmeyebilir
Sonraki makaleHouston Texans, Ross Blacklock ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here