NFLPA: 2020 Sezonu için Preseason İptal

NFLPA, bugün bir konferans görüşmesi ardından oyunculara yapmış olduğu bir açıklama ile 2020 sezonu öncesi preseason’un iptal olacağını söyledi. 

NFL, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile NFLPA’nın geçtiğimiz haftalarda ortaya koymuş olduğu preseason önerisini uygulamaya koyduğunu ve 2020-2021 sezonu öncesindeki preseason döneminde sadece bir oyun olacağını ifade etmişti.  

Geçtiğimiz günlerde NFL’in yapmış olduğu açıklama üzerine NFLPA’nın ortaya koyduğu bir ifade ise oyuncuların ve taraftarların kafasında karışıklığa sebebiyet verdi. 

NFLPA - NFL İçin Ekonomik Öneriler | Korumalı Futbol Türkiye

Yapmış olduğu açıklamanın devamında oyuncular sendikası; oyuncuların antrenman kampına fiziksel olarak alışması için daha uzun bir rampa dönemi için baskı yaptığını ve kadroların takım başına 80 oyuncuya ulaşmasını beklediğini söyledi.  

NFL Network’ten Tom Pelissero ise konu üzerine yapmış olduğu haberde; NFL’in henüz böyle bir kadro genişlemesi için imza atmadığını bildirdi.  

Bunun yanı sıra ise NFLPA, yapmış olduğu açıklamanın devamında Covid-19 salgınının ortaya koyduğu ekonomik sorunlardan dolayı lig ile oyuncular arasında yaşanan anlaşmazlığın; çözülmesi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini de ifade etti. 

NFLPA – Güncellemeler 

  • 2020’de preseason oyunu olmayacak 
  • Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası hala antrenman kamplarında daha uzun bir rampa dönemi olması için bastırıyor.  
  • Antrenman kamplarına başlamak için listedeki kadro boyutlarının 80 olması bekleniyor.  
  • Gönüllü ve yüksek riskli devre dışı bırakmak konusunda genel bir anlaşma  
  • Oyunların kaybedilmesi durumunda oyuncuların bursu üzerine genel bir anlaşma   
Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir