NFL - Sezon Politikaları Güncellemesi | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Ulusal Futbol Ligi (NFL), yeni sezon politikalarında maçlar ve stadyumlar için yapmış olduğu değişiklikleri kamuoyuna duyurdu.  

İşte o değişiklikler;  

1 – Stadyum İçi Ses Politikası  

NFL - Sezon Politikaları Güncellemesi | Korumalı Futbol Türkiye
NFL – Sezon Politikaları Güncellemesi | Korumalı Futbol Türkiye

Ulusal Futbol Ligi tarafından yayınlanan son güncellemelerde; içerisinde 2,500’den az taraftarı olan stadyumların; 80 desibele kadar özel olarak seçilmiş sesleri oynatmasına izin verildi.  

Değişiklik öncesinde şartlar ne olursa olsun her kulübe 70 desibelde oyun oynatma şartı koşulmuştu.  

Bununla beraber 2,500 veya daha fazla taraftarı olan ev kulüpleri için yapılan değişikliklerde; gayri resmi olarak “üfürüm” adında bilinen sesi kullanmayı tercihe edebilecekleri ve desibel seviyelerini başlama vuruşundan önce seçip lige iletilmeleri gerektiği bildirildi.  

2 – Maç Günü Protokolleri  

NFL - Sezon Politikaları Güncellemesi | Korumalı Futbol Türkiye
NFL – Sezon Politikaları Güncellemesi | Korumalı Futbol Türkiye

Ulusal Futbol Ligi tarafından yayınlanan son güncellemelerde üzerinde durulan bir diğer konu ise maç günü protokolleri oldu. Lig, cuma günü; kulüplere oyun günü protokollerini hatırlatan bir not ulaştırdı.  

Yapılan bu faaliyetin temelinde, maç gününde maske ve siperlik kuralına uymayan kişiler vardı.  

Öyle ki yapılan açıklamalarda üstünde durulsa da gerek maç esnasında gerekse de maç öncesi ve sonrası durumlara lig tarafından ortaya konan maske ve siperlik kuralına uymamış olan birçok oyuncu ve koç vardı.  

Jon Gruden ve Sean Payton da dahil olmak üzere 5 antrenörün ve ilgili kulüplerin, yüz maskesi ve siperlik protokollerini ihlalleri gerekçesiyle para cezasına çarptırıldığı ve şu ana kadar verilen para cezasının toplamda 1,75 milyon dolar seviyesine ulaştığı bildirildi.  

Ayrıca NFL Network’ten Tom Pelissero tarafından yapılan raporlamalarda; bir kulübün, “soyunma odasına yetkisiz erişim nedeniyle” soruşturma altında olduğu da bildirildi. (Protokoller gereğince soyunma odasına erişim; belirli alt kategorilerden 40 kişi ve 3 mülkiyet temsilcisi ile sınırlıdır.)  

Önceki makaleHenry Ruggs III, 3. Haftada Sahaya Çıkmayacak
Sonraki makaleDavante Adams, Saints Maçına Çıkabilecek Mi?
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here