NFL, Sanal Lig Toplantısından Sonra Yeni Politikaları Açıkladı

Bugün gerçekleştirilen NFL Sanal Lig toplantısının sonunda ligde çeşitliliği temel (azınlıklar ve kadınlar için) alan yeni politikalar açıklandı!

Yeni politikalarda azınlıklar ve kadınlara yönelik olan ishitdam fırsatları arttırıldı.

Alınan kararlar doğrultusunda kulübün yardımcı antrenörlerinin diğer takımlarla koordinatör işleri için röportaj yapmalarını enngelleyen kural sona erdi.

Ayrıca takımlara; koordinatör olsun veya olmasın herhangi bir koç için koçluk personeli hakkında iş tanımları ile alakalı olan organizasyonel bir raporlaması ve bu raporun yazılı olarak sunulması talimatı verildi.

NFL Komisyon Üyesi Roger Goodell

NFL Komisyon Üyesi Roger Goodell yapmış olduğu açıklamada;
NFL‘de devam eden başarımız için kritik olduğuna inandıığım ve çeşitlilik konusunda eşitlik içermeye kararlı olan Rooney Kuralı doğrultusunda hareket ettiğimiz yıllar boyunca koçluk alanında olumlu adımlar atmış olsak da, son iki sezondan sonra çok daha fazlasını yapabileceğimizi ve yapmamız gerektiğini kabul ediyoruz.

Bugün yapılan politika değişiklikleri, buna olan bağlılığımızı gösteriyor ve lig genelindeki liderlik pozisyonlarındaki çeşitliliği arttırmayı amaçlıyor.”

Sözlerini kullandı ve yeni politikaların en doğru şekilde düzenlendiğini vurguladı.

“Genç Antrenör Ve Genç Yöneticilerin Geleceğimizin Anahtarıdır”

Pittsburgh Steelers sahibi ve ligin işyeri çeşitlilik komitesinin başkanı Art Rooney II;
“Bu yeni politikaların, çeşitlilik ve eşitliğin NFL’e dahil edilme konusundaki kararlılığını gösterdiğine inanıyoruz.” Açıklamalarını yaptı ve şöyle devam etti;

“Genç antrenörlerin ve genç yöneticilerin gelişimi geleceğimizin anahtarıdır. Bu adımlar koçluk ve futbol personeline; operasyonlarımız boyunca ilerlemek için adil bir fırsat sağlayacaktır.

NFL Rooney Kuralı‘ndaki tüm değişikliklere göz atmak için Bkz: NFL Rooney Kuralları Ani Bir Kararla Değişiyor! | NFL Tarafından Azınlıkların İşe Alımlarına Yeni Düzenleme

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here